Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

Единая отчетность по НДФЛ и ЕСВ для ФЛП та физлиц в виде новой декларации о доходах: проект от Минфина

В новой редакции будет изложена декларация о доходах. Она будет содержать теперь шесть приложений. В частности, три новых о начислении единого соцвзноса (ЕСВ 1, ЕСВ 2 и ЕСВ 3) и Расчет налоговых обязательств по НДФЛ и ВС, определенных с части прибыли контролируемой иностранной компании (Приложение КІК)

Міністерство фінансів оприлюднило проєкт свого наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» (завантажити).

Розроблено його спільно з ДПСУ для приведення форми декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо її заповнення у відповідність до Законів №466№115 та №116. Це дасть змогу реалізувати положення цих законів щодо подання обʼєднаної звітності з ПДФО та ЄСВ за звітний податковий рік без збільшення будь-яких витрат (матеріальних, часових тощо). 

З огляду на це, пропонується викласти у новій редакції:

1. форму Податкової декларації про майновий стан і доходи (завантажити) з додатками:

 • Додаток ЄСВ 1. Розрахунок сум нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (завантажити);
 • Додаток ЄСВ 2. Розрахунок сум добровільних внесків, передбачених договором про добровільну участь, які підлягають сплаті (завантажити);
 • Додаток ЄСВ 3. Розрахунок  збільшення або зменшення сум зобов'язань з єдиного внеску за результатами проведеної документальної перевірки (завантажити);
 • Додаток КІК. Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору,  визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії (завантажити);
 • Додаток Ф1. Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, з доходів, отриманих від операцій з інвестиційними активами (завантажити);
 • Додаток Ф2. Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою (завантажити);
 • Додаток Ф3. Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, у зв'язку з використанням права на податкову знижку (завантажити).

2. Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (завантажити).

 

Як зміниться декларація про доходи?

Як зазначено у пояснювальній записці, відповідно до Закону № 466 платник податку –  резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень Кодексу, включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній декларації про майновий стан і доходи  (далі – декларація), та визначити свої податкові зобов’язання. Тому наявна необхідність доповнення декларації інформацією щодо відображення зазначених доходів та податкових зобов’язань, а також доповнення декларації  окремим додатком КІК №.

Законами №115 і №116 визначено, що подання звітності про нарахування єдиного внеску здійснюється у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб, у зв’язку з чим виникла необхідність доповнення декларації додатковими окремими додатками ЄСВ 1, ЄСВ 2 та ЄСВ 3 та виокремлення зобов’язань з єдиного внеску в декларації для:

 • фізичних осіб – підприємців, крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування;
 • осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; 
 • членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;
 • осіб, які сплачують єдиний внесок на умовах договору про добровільну участь у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні.

 

Коли наберуть чинності зміни?

За проєктом, цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих видів додатків до декларації про доходи, а саме:

 • додатки до декларації ЄСВ 1, ЄСВ 2, ЄСВ 3 наберуть чинності з моменту втрати чинності наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435;
 • додаток до декларації КІК № набере чинності з моменту набрання чинності абзацом третім пункту 1 розділу ІІ Закону №466-IX.

Поки що зауваження та пропозиції стосовно змісту проєкту наказу можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

 • Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: [email protected]
 • Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, адреса web-сайту Служби: www.dkrp.gov.ua, E-mail загальний: [email protected], E-mail прес-служби: [email protected]

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Доходы , Единый социальный взнос , Отчетность , НДФЛ , Налоговая отчетность , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 13

Новости по теме

Консультации по теме