Главная Все новости Учет и отчетность Отчетность

По новой форме декларации акцизного налога впервые будем отчитываться за март 2021 года

Как разъясняют налоговики, ссылаясь на п. 46.6 НКУ, плательщики акцизного налога впервые будут подавать декларацию акцизного налога по измененной форме за март (не позднее 20 апреля 2021 года)

Про появу нової форми декларації з акцизного податку ми повідомляли (і розглядали внесені зміни) раніше. 

Цю форму затверджено наказом від 08.12.2020 р. №747 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.02.2021 за №145/35767 (далі – наказ №747). 

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, яке відбулося 16.02.2021 р. (в «Офіційному віснику України» №12). 

Тоді ж ми наводили власну думку, коли цю форму доведеться застосувати вперше. Ми вважали: якщо Наказ №747 буде опубліковано у лютому, то вперше звітувати за оновленою декларацією слід буде за березень у квітні 2021 року. Зараз ми отримали підтвердження цьому від податківців. 

***

Державна податкова служба України повідомляє, що згідно з абз. 2 пп. 46.6 ПКУ до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Статтею 223 ПКУ встановлено, що базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

Позиція ДПСУ: враховуючи норми ч. 2 п. 46.6 ПКУ, особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку, вперше подаватимуть декларацію акцизного податку за зміненою формою за березень не пізніше 20 квітня.

Нагадуємо, що відповідно до п. 49.21 ПКУ платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

До набрання чинності нової форми декларації акцизного податку із змінами (наказ №747)  платникам акцизного податку пропонується здійснювати декларування податкових зобов’язань таким чином.

Відповідно до змін, внесених до пп. 215.3.2215.3.2-1215.3.3 ПКУ та п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення»,  з 01 січня 2021 року сигарили, включаючи сигарили з відрізаними кінцями, з вмістом тютюну, виділені в окремий код 2402 10 00 90 згідно з УКТ ЗЕД, змінено одиниці виміру сигарил з «гривень за 1 кілограм (нетто)» на «гривень за 1000 штук» і запроваджено адвалорну ставку (12 відсотків), а також визначено мінімальне акцизне податкове зобов’язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів з подвійним обмеженням.

Згідно з п. 46.4 ПКУ платник податків може подати у разі необхідності доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. Платник податків, який подає звітність в електронній формі, подає таке доповнення в електронній формі.

Зазначене доповнення до декларації акцизного податку подається у додатку 10 до декларації (наказ Мінфіна від 23.01.2015 р. №14, із змінами).

Отже, платникам акцизного податку за звітні періоди січень і лютий розрахунок суми акцизного податку з сигарил (код 2402 10 00 90 згідно з УКТ ЗЕД) поки що пропонується подавати у додатку 10 до декларації акцизного податку за формою

Визначена таким чином сума податкового зобов’язання з сигарил відображається у розділі Б декларації акцизного податку за відповідною операцією згідно з порядком, затвердженим наказом №14, в чинній редакції.

 

Щодо оподаткування операцій з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) при їх ввезенні на митну територію України або реалізації виробником товарів вироблених в Україні з 01 січня 2021 року:

  • рідини, що використовуються в електронних сигаретах (код 3824 90 97 20 згідно з УКТ ЗЕД) оподатковуються за ставкою 3000 гривень за 1 літр (пп. 215.3.3-1 ПКУ);
  • змінено одиницю виміру ТВЕНів з «гривень за 1 кілограм (нетто)» на «гривень за 1000 штук». Так, ТВЕНи (код 2403 99 90 10 згідно з УКТ ЗЕД) у період з 01 січня 2021 року по 31 грудня 2024 року оподатковуватимуться за ставками, встановленими п. 17 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення», а з 01 січня 2025 року оподаткування здійснюватиметься за ставками, визначеними пп. 215.3.2 ПКУ.

Розрахунок акцизного податку із зазначених товарів здійснюється платниками податку у додатку 1 до декларації акцизного податку із перенесенням суми податку у розділ Б декларації за відповідними операціями згідно з порядком, затвердженим наказом №14, в чинній редакції.

 

Щодо декларування інших операцій, відповідно до змін, внесених до Кодексу

Суб’єкти господарювання, на яких розповсюджується дія пп. 229.8.13 ПКУ стосовно реалізації бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів за пільговою ставкою акцизного податку, до набрання чинності форми нового додатка 14 до декларації (наказ №747), у разі зміни умов оподаткування мають право подати до контролюючих органів додаток 10 до декларації акцизного податку із розрахунком акцизного податку за формою. 

Платники податку з пального, визначені пп. 212.1.16 ПКУ (які використовують як пальне товари, коди яких згідно з УКТ ЗЕД не зазначені у пп. 215.3.4 ПКУ), у разі виникнення об’єкта оподаткування подають до контролюючих органів декларацію акцизного податку розділ В та додаток 1 до неї. Відповідно до п. 49.2 ПКУ зазначеними платниками податку декларація подається лише у разі виникнення об’єкта оподаткування або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу.

Нагадуємо, що згідно з п. 120.1 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНСУ
Рубрика:
Учет и отчетность / Отчетность
Теги:
Акциз , Бланки , Отчетность , Налоговая отчетность , Декларация

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме