Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на єдиному податку

Розрахунок карткою у «єдинника»: коли визнавати дохід?

Коли та в якій сумі «єдиннику» слід визнавати дохід, якщо покупець розрахувався карткою і кошти на рахунок підприємця надійшли лише наступного дня за вирахунком комісії банку за еквайринг? Консультує ДФС

Нагадаємо, що ще у 2015 році податківці роз’яснювали, що до оподаткованого доходу «єдинника» в такому випадку потрапляє лише та сума, яка надійшла на його поточний рахунок. Тобто, комісія за договором еквайрингу до такого доходу не потрапляла. 

Але вже в 2016 році податківці свою позицію з цього питання поміняли. Це доводять, зокрема,  ІПК від 05.04.2016р. №3439/3/99-99-17-02-14 та від 27.04.2016 р. №83/14з/17-00-13-03-05. У цих ІПК  вони вказували, що, якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банком утримується комісійна винагорода за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізичної особи – підприємця є повна сума виручки (з врахування комісії, утриманої банком).

Ось і у свіжій консультації від 18.04.2019 р. № 1665/Х/26-15-13-06-12-ІПК їх підхід до цього питання не змінився.

Податківці нагадують, що відповідно до пп. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

При цьому записи у Книзі обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою (окремо в готівковій та безготівковій формі).

Відповідно до цього ДФСУ зазначає, що якщо при здійсненні розрахунків за товари (роботи послуги) із використанням платіжних терміналів з суми виручки банком утримується комісійна винагорода за послуги з розрахункового обслуговування, то доходом фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг) з врахуванням відсотків (комісії) банку.

При цьому, датою отримання доходу є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Тобто наприклад, якщо покупець 10.05 розрахувався карткою у сумі 500.00 гривень, а кошти підприємець отримав на рахунок 11.05 у сумі 495.00 гривень, то він визнає дохід (здійснює запис до книги Обліку) 11.05 у сумі 500.00 гривень.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на єдиному податку
Теги:
Доходи , Єдиний податок

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +