Головна Усі новини Суспільство і життя Суспільство, події

Карантинні зони та обмеження у містах: дані станом на 6 травня

За даними МОЗ, станом на 6 травня у «червоній» зоні перебувають 3 області, в «помаранчевій» 7 областей, у «жовтій» - всі інші області та Київ. Але комісія ТЕБ та НС вирішила сьогодні вивести з 7 травня з червоної зони ще дві області - Полтавську та Запорізьку

6 травня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  Про це наголосив Олег Немчінов у своєму Телеграм-каналі.

За результатами Державна комісія вирішила скасувати: 

- з 00 години 00 хвилин 07 травня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Запорізької та Полтавської областей. Також застосувати на території Запорізької та Полтавської областей обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для “жовтий” рівня епідемічної небезпеки.

Тож з 7 травня у "червоній" зоні карантину залишається тільки Сумська область.  

Хоча за даними МОЗстаном на 6 травня:

 • у «червоній» зоні зменшилося областей. Наразі їх 3: Запорізька, Полтавська, Сумська;

 • у «помаранчевій» зоні – 7 областей: Волинська, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Луганська, Тернопільська та Черкаська області;

 • Решта регіонів, в тому числі і Київ - в "жовтій" зоні.

У деяких містах місцева влада самостійно посилила обмеження для стримування зростання захворюваності на COVID-19, а деякі міста навпаки послаблюють обмеження. Про це читайте нижче.

 

Київ

Місцева влада Києва прийняла рішення з травня послабити локдаун у місті.  Деталі - за посиланням. Так, із 1 травня Київ відновлює:

 • перевезення пасажирів громадським транспортом у звичайному режимі (з дотриманням визначених норм);
 • роботу закладів торгівлі, торгово-розважальних центрів;
 • роботу ринків, ярмарок;
 • роботу закладів громадського харчування;
 • роботу спортивних залів, фітнес-центрів;
 • роботу кінотеатрів, інших закладів культури;
 • проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів.

Із 5 травня відновлюється:

 • освітній процес у приміщеннях закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), передвищої, вищої освіти;
 • навчально-тренувальний процес у спортивних спорудах закладами фізичної культури і спорту;
 • прийом документів для зарахування дітей до перших класів; конкурсний відбір до 5-10 класів з дотриманням вимоги – не більше 10 осіб в одному приміщенні;
 • проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві;
 • проведення атестації здобувачів вищої освіти;
 • отримання документів про професійну (професійно-технічну), вищу освіту;
 • участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах;
 • надання соціальних послуг;
 • робота з обслуговування громадян у ЦНАПах, ЦКС, відділах державної реєстрації актів цивільного стану міста Києва тощо.

Крім того, 30 квітня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 1 травня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Київської області. Область переходить до “жовтої” зони епідемічної небезпеки, а сам Київ до помаранчевої.

 

Чернігів

28 квітня у Чернігові на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняли рішення про послаблення карантину з 29 квітня (хоча область досі перебуває у "червоній" зоні). Зокрема, надали дозвіл на роботу окремих об’єктів у сфері торгівлі та громадського харчування. Також внесли зміни в організацію навчального процесу в дошкільних навчальних закладах та закладах середньої освіти. З 5 травня дозволили:

 • відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, в тому числі, спеціальних закладів освіти (навчально–реабілітаційних центрів), закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти учнями 1–4 класів;
 • проведення спортивно–масових заходів, включених до календарного плану спортивно–масових заходів з видів спорту м.Чернігова на відкритому повітрі без глядачів.

 

Миколаївська область

30 квітня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 1 травня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Київської області. Область переходить до “жовтої” зони епідемічної небезпеки. 

 

Дніпро

Влада міста Дніпро прийняла рішення продовжити жорсткий карантин ще на два місяці. Таким чином, він діятиме до 30 червня. Про це повідомляє прес-служба міської ради Дніпра.

Так, учні 5-11 класів продовжать навчання дистанційно. Однак водночас молодша школа та дитсадки працюватимуть у звичайному режимі.

Також в Дніпрі заборонена робота дискотек і нічних клубів. Кафе, бари та ресторани працюють до 00:00 за умови дотримання санітарних норм. У нічний час їх робота заборонена, крім адресної доставки і роботи на виніс.

 

При цьому пільговий проїзд у громадському транспорті діятиме лише з 10:00 до 15:00.

 

Львів

У Львові локдаун діє з 19 березня. Через критичну епідситуацію термін дії жорстких обмежень продовжували кілька разів. На даний момент комісія з ТЕБ та НС встановила чергову дату – 4 травня. Проте з частковими послабленнями з 19 квітня:

 • за парти повертаються учні 1-4 класів;
 • непродовольчі ринки можуть відновити свою роботу за окремим протоколом; 
 • починають роботу літні майданчики та тераси закладів громадського харчування.

 

25 квітня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 26 квітня 2021 року “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Львівської області, та застосувати на території Львівської області обмежувальні протиепідемічні заходи передбачені для “жовтий” рівня епідемічної небезпеки.

 

Рівне

14 квітня під час комісії ТЕБ та НС прийнято рішення про те, щоб з 19 квітня 2021 року відновити навчальний процес у повному обсязі у закладах освіти незалежно від форми власності її здобувачами. Так, вже з понеділка учні 5-11 класів знову повернуться до очного навчального процесу. Також рішенням передбачено, що школам естетичного виховання та закладам клубного типу дозволено здійснювати навчальний процес у повному обсязі. Крім того, з 15 квітня буде відновлено безкоштовне пільгове перевезення у міському пасажирському транспорті для всіх пільгових категорій без обмежень у часі за умови дотримання всіх протиепідемічних вимог та в межах місць для сидіння.

Водночас на період Великодніх свят будуть діяти додаткові карантинні обмеження. Їх вводять з 24 до 26 квітня, з 1 до 5 і з 8 до 11 травня. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль

 

Тернопіль

З 26 квітня у Тернополі послаблюються карантинні обмеження. Зокрема, вирішено:

 • організувати очне навчання учнів 5-11 класів з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22 вересня 2020 року №50;
 • відновити роботу закладів ресторанного господарства та громадського харчування, заборонивши роботу після 22:00 год. та до 7:00 год. із забороною проведення розрахункових операцій після 21:00 год., крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
МОЗ України
Рубрика:
Суспільство і життя / Суспільство, події
Теги:
Суспільство , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі