• Посилання скопійовано

Оновлено перелік ТОТ та територій бойових дій

Мінреінтеграції регулярно оновлює Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)

Оновлено перелік ТОТ та територій бойових дій

Нагадаємо, що у грудні минулого року Уряд прийняв Постанову №1364, якою визначив механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Сам перелік був затверджений Наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022  №309.

Перед цим для здійснення виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) користувались Переліком територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). З квітня по листопад 2022 року він змінювався 24 рази, востаннє - Наказом Мінреінтеграції від 30.11.2022 р. №280 (докладно про це читайте за посиланням).

Проте, як наголошували в Уряді, і новий Перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується. Загалом перелік у 2023 році оновлювався вже шість разів (усі оновлення дивіться наприкінці новини).

І ось новим наказом Мінреінгтеграції від 15.05.2023 р. №143 знову внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією. Переглянути їх можна за посиланням.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.Станом на 19.05.2023 р. він ще не опублікований.

Нагадаємо, що території, які зазначаються у переліку, поділяються на території, які окуповані російською федерацією, і території, на яких ведуться (велися) бойові дії. Своєю чергою, території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій. Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.

 

Для яких цілей застосовується Перелік?

Право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

  1. можливих бойових дій,
  2. активних бойових дій,
  3. тимчасово окуповані російською федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф.
  4. З 6 травня 2023 року перелік територій, затверджений наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, може застосовуватися при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях. Про це ми писали тут. Там же вказано, як застосовувати Перелік для пільг з податків за 2022 та 2023 роки.  А саме: Для цілей справляння Податку у 2022 році наказ №309 застосовується у частині наявності певної території у Переліку територій, затвердженого наказом №309 у чинній редакції (зі змінами). Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації не враховуються. Дати початку та завершення активних бойових дій або тимчасової окупації у 2023 році визначаються відповідно до даних Переліку територій, затвердженого наказом №309 у чинній редакції (зі змінами).

***

Оновлення у квітні 2023:

Оновлення у березні 2023:

Оновлення у лютому 2023:

Оновлення у січні 2023:

Оновлення у лютому 2023:

Усі 24 зміни до попереднього Переліку від 25.04.2022 р. №75 - тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»