• Посилання скопійовано

З 10 березня діє оновлений перелік ТОТ та територій бойових дій

Мінреінтеграції регулярно оновлює Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Останнє оновлення діє з 10 березня

З 10 березня діє оновлений перелік ТОТ та територій бойових дій

Нагадаємо, що у грудні минулого року Уряд прийняв Постанову №1364, якою визначив механізм формування єдиного переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Сам перелік був затверджений Наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022  №309.

Перед цим для здійснення виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) користувались Переліком територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). З квітня по листопад 2022 року він змінювався 24 рази, востаннє - Наказом Мінреінтеграції від 30.11.2022 р. №280 (докладно про це читайте за посиланням).

Проте, як наголошували в Уряді, і новий Перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується. Загалом перелік у 2023 році оновлювався вже чотири рази (усі оновлення дивіться наприкінці новини).

І ось новими наказами Мінреінгтеграції від 06.03.2023 р. №80 та від 09.03.2023 р. №84 знову внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Накази опубліковані в «Офіційному віснику» від 10.03.2023 р. Відповідно ці зміни до Переліку запрацювали з 10 березня.

До оновленого переліку територій можливих та активних бойових дій увійшли населені пункти в Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській, Запорізькій і Луганській областях.

Нагадаємо, що території, які зазначаються у переліку, поділяються на території, які окуповані російською федерацією, і території, на яких ведуться (велися) бойові дії. Своєю чергою, території, на яких ведуться (велися) бойові дії, поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій. Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.

 

Для яких цілей застосовується Перелік?

Право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території:

  1. можливих бойових дій,
  2. активних бойових дій,
  3. тимчасово окуповані російською федерацією, на яких не визначена дата завершення бойових дій (дата припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації рф.

Зверніть увагу! За інформацією ДПС, цим Переліком не можна користуватися з метою застосування податкових пільг через війну.

***

Оновленні у лютому 2023:

Оновлення у січні 2023:

Оновлення у лютому 2023:

Усі 24 зміни у попередній Перелік від 25.04.2022 р. №75 - тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»