• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Що думають військові про впровадження економічного бронювання?

Вилучено з «Моїх новин»

Наталуха поділився відгуком військових. На їхню думку, економічне бронювання має бути запроваджено лише на один рік без права продовження. Тобто одну особу можна забронювати максимум один раз і не довше ніж на рік

Що думають військові про впровадження економічного бронювання?

 Про роботу над законопроєктом про економічне бронювання розповідає Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«З самого початку роботи над економічним бронюванням однією з критичних задач була саме комунікація – донесення цієї ідеї до військових.

Під кожним постом про бронь ви завжди знайдете коментарі у стилі: «поїдьте розкажіть це військовим». Тож ми поїхали. Харківський напрямок, Костянтинівка, Покровськ, інші населені пункти. Разом з Ігорем Марчуком минулого тижня відвідали пʼять бригад на Півночі і Сході країни та поспілкувалися з офіцерами ще двох підрозділів.

Головною метою візиту був саме діалог – можливість почути критику, зауваження і перестороги, донести свої аргументи чи скорегувати їх, та дійти до спільного знаменника.

Деякі з цих розмов були складні, натягнуті, інколи – на підвищених тонах.

Та кожна, повторюсь – кожна, завершилась конструктивно – з розумінням чому це потрібно. І що ми намагаємось зробити, яку проблему хочемо вирішити.

Жодна бригада і жоден військовий не заявив про неприпустимість економічного бронювання, як концепції в принципі. Питання були в техніці й різних його аспектах.

Врешті, резюме таке:

  1. Є повне розуміння що працююча економіка – фундамент боєздатного війська.
  2. Фронт і тил – взаємопов’язані.
  3. Без стабільної роботи українських підприємств і бізнесів не буде ресурсу готувати і забезпечувати нові сили, а отже, – провести ротацію існуючих, і ефективно продовжувати супротив.
  4. Декілька людей сказали чесно: «відверто – нам це не подобається, але якщо бригада від цього отримає гроші, і ви розумієте, як ці гроші підуть на користь армії напряму – нехай. Краще якість, ніж кількість».
  5. Однозначно, жодного розділення і клину між підприємцями та військовими немає і бути не може.

На додаток військові надали нам декілька цікавих ідей, які б могли доповнити й покращити інструмент економічного бронювання:

  1. Економічне бронювання – лише на 1 рік. Без права продовження. Тобто 1 особу можна забронювати максимум 1 раз і не довше ніж на рік. Це абсолютно реально прописати у проєкті закону.
  2. Паралельно з бронню роботодавець має забезпечити працевлаштування нового, або підвищення кваліфікації чи навчання існуючого співробітника, який не є військовозобовʼязаним і який замінить заброньовану особу після закінчення броні.
  3. Економічна мобілізація. Простими словами – це можливість забронювати спеціаліста коштом надання Силам Оборони товарів/робіт/послуг на суму щомісячної вартості броні. Це дозволить військовим суттєво економити свої гроші, які вони інакше витрачають з власної кишені, і майже одразу відчути позитивний ефект бронювання на собі».

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Верховна Рада України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»