• Посилання скопійовано

Бізнес пропонує створити єдиний законопроєкт щодо «Дія Сіті»

Бізнес запропонував доопрацювати вже зареєстровані законопроєкти щодо «Дія Сіті», об’єднати їх у фінальний, депутатський закон №4303-д

Бізнес пропонує створити єдиний законопроєкт щодо «Дія Сіті»

26 листопада на базі Офісу простих рішень та результатів відбулась зустріч у форматі круглого столу стосовно резонансної концепції «Дія Сіті» між представниками Міністерства цифрової трансформації України та ІТ-спільноти, яка представлена найбільшими бізнес-асоціаціями, зокрема – ІТ Комітетом Європейської Бізнес Асоціації.

Бізнес, зі свого боку, уніфіковано наголосив на ключових відмінностях між законопроєктом про «Дія Сіті» №4303 та його альтернативою, що створено у тісній кооперації з ІТ-спільнотою – №4303-2. Індустрія та бізнес-асоціації, в свою чергу, неодноразово окреслювали ці істотні проблеми у офіційних листах, правками до драфту №4303 у доволі стислі терміни, а також – наголошували на них у медіа. Проте, на жаль, не всі зміни до тексту були враховані, і саме тому серед основних проблем, які турбують бізнес та вирішення яких передбачуються альтернативним проєктом, залишились наступні положення:

  • Питання надмірної регуляції у запропонованому, основному варіанті «Дія Сіті»;
  • Обмеження співпраці компаній з фізичним особами-підприємцями;
  • Питання критеріїв входу та не повністю декларативного принципу, а також порядок виключення.

Індустрія вже довгий час працює над зазначеною концепцією та сформувала чітку й консолідовану позицію: ІТ-спільнота однозначно підтримує концепцію «Дія Сіті» та сподівається на її врешті-решт успішний запуск, що дійсно допоможе як індустрії, так і державі. Проте, для цього важливо зробити «Дія Сіті» максимально демократичною та вільною, без додаткових регуляційних ризиків та враховуючи потреби усіх гравців ринку.

Квінтесенцією зустрічі стала запропонована індустрією ідея, котра дійсно виглядає як найефективніший та просте рішення: разом з усіма стейклордерами зі сторони держави, депутатів, бізнесу та асоціацій разом доопрацювати вже зареєстровані законопроєкти, об’єднати їх у фінальний, депутатський закон – №4303-д. Такий формат роботи був позитивно сприйнятий усіма учасниками даного обговорення. 

ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації дякує Міністерству цифрової трансформації за виконану колосальну роботу, Офісу простих рішень та результатів за організацію такої конструктивної дискусії. Вже наступного тижня сторони домовились про зустріч на базі профільного комітету Верховної Ради України. Ми впевнені, що сумісними зусиллями нам все ж вдасться відшліфувати текстову та концептуальну складові концепції «Дія Сіті», що дійсно покращить умови для ІТ та виведе індустрію на нові висоти.

***

Читайте також: У ВРУ зареєстровані головні законопроєкти для розвитку ІТ-сфери

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»