Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Як сільгоспвиробникам будуть відшкодовувати втрати від загиблих посівів: затверджено положення

Мінагрополітики затвердило Положення про комісію Мінагрополітики для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

Нагадаємо, що відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за рахунок бюджетних коштів надається шляхом виплати дотації на одиницю угідь, на яких повністю втрачені (загинули) посіви сільськогосподарських культур.

Згідно з п. 3 Порядку №885 для надання дотації Мінагрополітики має утворити комісію, яка буде постійно діючим органом, затвердити наказом її склад, положення про неї, форми заявки на отримання дотації, акта обстеження посівів, акта на списання посівів сільськогосподарських культур, зведеної відомості отримувачів дотації, що формуються відповідно до цього Порядку, та форми звітності, передбачені цим Порядком.

З огляду на це, Мінагрополітики наказом від 31.08.2021 р. №158  (зареєстрований в Міністерстві юстиції від 06.09.2021 р. за №1170/36792) передбачило утворення комісії для відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Для цього затверджено:

1) Положення про комісію Мінагрополітики для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Воно визначає порядок організації та діяльності комісії Мінагрополітики для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - Комісія) сільськогосподарським товаровиробникам - юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам - підприємцям, у яких внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру повністю втрачено посіви.

Головним завданням Комісії є опрацювання зведених відомостей отримувачів дотацій, які надійшли від обласних комісій, і здійснення до 15 листопада з урахуванням наявних бюджетних асигнувань за відповідним напрямом пропорційного розподілу бюджетних коштів для надання дотацій в розрізі кожного отримувача, який затверджується наказом Мінагрополітики.

Комісія розглядатиме зведені відомості отримувачів дотацій у строки, визначені Порядком №885.  Вчасно поданими будуть вважатися зведені відомості отримувачів дотацій, які надійшли до Мінагрополітики та зареєстровані в системі електронного документообігу до 1 листопада включно.

Документи, подані не в повному обсязі та оформленні з порушенням вимог законодавства, повертатимуться обласним комісіям протягом п'яти робочих днів після їх подання зі зазначенням причини повернення. Зведені відомості отримувачів дотацій, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядатимуться.

Комісія за результатами розгляду зведених відомостей отримувачів дотацій визначатиме розмір пропорційного розподілу бюджетних коштів за кожним суб'єктом господарювання з урахуванням вимог та у строки, визначені Порядком, з урахуванням наявних бюджетних асигнувань за відповідним напрямом та затверджує розподіл коштів наказом Мінагрополітики;

2) форму заявки на отримання дотації сільськогосподарським товаровиробникам шляхом державної підтримки для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

3) форму акта обстеження посівів сільськогосподарських культур для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

4) форму акта на списання посівів сільськогосподарських культур;

5) форму зведеної відомості отримувачів, які мають право на отримання державної підтримки для відшкодування втрат від повністю втрачених (загиблих) посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Цей наказ набрав чинності 7 вересня 2021 року (з дня його опублікування в "Офіційному віснику України" №69/2021).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Сільське господарство

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі