• Посилання скопійовано

Індекс інфляції за лютий – 101,6%

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в лютому 2022 р. порівняно зі січнем 2022 р. становила 1,6%, з початку року – 2,9%

Індекс інфляції за лютий – 101,6%

Згідно з повідомленням Держстату від 10.03.2022 р., інфляція на споживчому ринку в лютому 2022 р. порівняно зі січнем 2022 р. становила 1,6%, з початку року – 2,9%.

Базова інфляція в лютому 2022 р. порівняно із січнем 2022р. становила 1,0%, з початку року – 1,1%.

На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,4%. Найбільше (на 12,1%) подорожчали овочі. На 4,7–1,5% зросли ціни на яловичину, масло, рис, хліб, фрукти, молоко та молочні продукти, рибу та продукти з риби, сало, продукти переробки зернових, безалкогольні напої, макаронні вироби. Водночас на 5,7% подешевшали яйця, на 0,4% – цукор, на 0,3% –- свинина. 

Одяг і взуття подешевшали на 4,2%, у т.ч.  одяг – на 4,6%, взуття – на 3,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,2% відбулося в основному через підвищення тарифів на послуги з управління багатоквартирними будинками на 1,3%, цін на утримання та ремонт житла – на 1,1%.

Ціни на транспорт зросли на 3,7% насамперед за рахунок подорожчання палива та мастил на 7,9%, а також проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті – на 1,4%.  

З нашим довідником щодо показників індексу інфляції (індексу споживчих цін) в Україні  за 2011-2022 роки можна ознайомитися за посиланням.  

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств). 

Методологія розрахунку>>>

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку>>>

***

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»