• Посилання скопійовано

Увага! З 1 січня 2026 року можуть з'явитись нові рахунки для сплати податків

Нові рахунки за бюджетними надходженнями зазвичай відкриваються протягом 45 днів з дня прийняття Закону про Держбюджет. Відповідно у 2026 р. нові рахунки можуть запрацювати до 16 січня. Але ані рішення Держказначейства, ані повідомлень від ДПС поки що немає

Увага! З 1 січня 2026 року можуть з'явитись нові рахунки для сплати податків

Щороку на початку нового бюджетного року в органах Держказначейства відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (окрім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ).

За відсутності змін у законодавстві щодо переліку надходжень, які зараховуються до загального та спеціального фондів державного й місцевих бюджетів, та/або порядку їх зарахування до відповідних бюджетів не пізніше першого робочого дня нового бюджетного періоду відкриваються (перевідкриваються) рахунки з реквізитами попереднього бюджетного періоду.

Рахунки за надходженнями відкриваються протягом 45 днів із дня прийняття Закону про Державний бюджет України. Це все передбачено п. 1 розд. ІІ Порядку №758.

Важливо! Цього року Держбюджет на 2026 рік був прийнятий ВРУ 3 грудня 2025 року. Про це ми писали тут. Відповідно 45-денний строк минає 16 січня 2026 року.

Тож Держказначейство до цієї дати включно має визначитися з рахунками та відповідно мають почати діяти нові рахунки для сплати податків та зборів. Чітку дату будемо знати тільки після появи відповідного повідомлення Держказначейства.

Але станом на вечір 3 грудня рішення Держказначейства поки не прийнято та немає повідомлень від територіальних податкових органів про відкриття відповідних рахунків.

***

Звертаємо увагу! Інформація про відкриті/закриті рахунки доводиться до відома органів Казначейства для подальшого інформування органів, що контролюють справляння надходжень бюджету згідно з установленими порядками взаємодії, та місцевих фінансових органів.

Як тільки нові (та оновлені старі) реквізити рахунків для сплати податків, зборів та внесків будуть надіслані податківцям і ті їх оприлюднять, ми обов'язково про це повідомимо. Стежте за нашими новинами!

Читайте також:

Все про Держбюджет-2026: чого чекати бухгалтерам, найманим працівникам, ФОП, держслужбовцям і вчителям?

Ми вже підготували актуальні довідники про усі важливі показники у 2026 році згідно з проєктом Держбюджету-2026 (а також інші корисні посилання): 

А геть усі новини про Держбюджет-2026 – ось тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»