Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Увага! ВРУ змінила Закон №466 та скасувала книги обліку для ФОПів (оновлено)

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №2524 зі змінами до ПКУ щодо функціонування Електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців

14 липня Верховна Рада прийняла в цілому Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців" (законопроект №2524).

Зверніть увагу! Саме цим законом передбачено внесення змін до Закону №466, яким була запроваджена податова реформа.

Які саме зміни внесено - достеменно не відомо. Оскільки текст закону ще не оприлюднений (про це повідомимо додатково).

Як зазначено на сайті ВРУ, Законом передбачено удосконалити роботу Електронного кабінету платника податків, спростити податковий облік, стимулювати добровільне обмеження паперового документообігу. Зокрема:

 • покращено електронну взаємодію платників податків з податковими органами. Копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податковий орган надсилає платнику, будуть відображатися в Електронному кабінеті;
 • визначено, що контролюючий орган веде листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через Електронний кабінет;
 • скасовано вимогу про подання заяви платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів.
 • запроваджується автоматична реєстрація в Електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;
 • передбачено, що в Електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом;
 • спрощується механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема, скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок;
 • скасовується вимога обов’язкової реєстрації книги обліку доходів та витрат,
 • скасовується обов'язок ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням може вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів настає тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Нагадаємо, що за інформацією з рішення Комітету ВРУ від 30 червня законопроектом був запропонований комплекс заходів з удосконалення ПКУ в частині:

 1.  реалізації прозорих механізмів щодо обмежень при застосуванні розумної економічної причини (ділової мети);
 2. встановлення правової визначеності в частині відсутності у вини платника податків у податковому правопорушенні ознак правової презумпції в межах інших видів юридичної відповідальності;
 3. зменшення розмірів окремих штрафів;
 4. перенесення строків щодо застосування норм по контрольованим іноземним компаніям, нових правил взяття на облік нерезидентів, що здійснюють діяльність через постійні представництва та встановлення відповідних перехідних періодів. 

Також передбачається перехідний період на виконання вимог закону для нових платників податку у зв’язку з появою нових підакцизних груп товарів, а також можливість врахування залишків таких товарів.

 

Увага! Підписання законопроекту заблоковано

На сайті ВРУ з'явився проект постанови ВРУ про скасування рішення щодо прийняття закону в цілому від 15.07.2020 №2524/П. Його мають розглянути 21 липня на позачерговому засіданні ВРУ. Про це повідомимо окремо.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , ПКУ , Законопроекти , Податкова реформа - 2020

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 23

Новини по темі

Консультації по темі