Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Передача талонів на пальне перевізникам: чи реєструватись платником акцизу?

ДФСУ розглянула питання щодо реєстрації платником акцизного податку при забезпеченні найманих за договорами надання транспортних послуг перевізників талонами на пальне

ДФС у листі від 12.07.2016  р. №15050/6/99-99-15-03-03-15 нагадує, згідно з пп. 14.1.212  ПКУ реалізація пального для цілей розділу VI ПКУ – це, зокрема, будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (у тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника.

Безпосередньо операції з передачі талонів на пальне перевізникам не є операціями з реалізації пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212  ПКУ.

Отже, якщо підприємство забезпечує перевізників талонами на пальне та фактично не здійснює операції з реалізації пального, воно не повинно реєструватись платником акцизного податку з реалізації пального та складати акцизні накладні.

Аналітика від Дт-Кт: акцизний податок при використанні пального у власній господарській діяльності

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Пальне

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?