Головна Усі новини Оподаткування Акцизи

Бізнес пропонує закладати акциз на сигарети в ціну «оптовикам»

Бізнес-середовище пропонує врегулювати ситуацію з акцизним податком. Зокрема, пропонується переформатування сплати акцизу та закладення його в ціну оптовими торговцями, які є великими гравцями ринку

В 2015 році з метою поповнення місцевих бюджетів до переліку податків було додано акцизний податок з роздрібного продажу, який становить 5% та сплачується при реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального. Водночас, запровадження цього податку викликало багато дискусій та прогнозів щодо невиконання плану по його збору, - пише "Європейська бізнес асоціація".

З 2016 року ставка 5% акцизного податку з роздрібної реалізації пального була додана до основної ставки, яку сплачують імпортери або виробники. Однак, враховуючи те, що розподіл податків не відбувався автоматично, затримки у надходженні до місцевих бюджетів становили до 3-х місяців.

За інформацію Державної податкової служби, у 2019 році виконання плану по збору акцизного податку з реалізації  суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів виконано лише на 42%. Це означає, що велика кількість недобросовісних підприємців, на даний момент, просто ухиляється від сплати відповідних податків.

Пояснень подібній ситуації може бути кілька.

По-перше, реалізація без використання РРО дозволяє реалізовувати пачку тютюнових виробів без сплати 5% акцизу, який можна покласти як різницю безпосередньо в кишеню реалізаторів.

По-друге, на сьогодні в країні існує близько 55 тис. роздрібних точок, однак, лише 300 податківців, уповноважених здійснювати контроль, що фізично унеможливлює контроль усіх торгових точок.

По-третє, вартість ліцензії на роздрібну торгівлю дозволяє заробити набагато більше ніж витрати на неї (вартість ліцензії для торгівлі тютюновими виробами складає від 250 грн до 2 тис грн на рік), а в деяких випадках і взагалі підприємці її не оформлюють.

Європейська Бізнес Асоціація вкотре наголошує на важливості забезпечення рівних правил гри на ринку. Так, якщо наразі не врегулювати питання з даним видом податку, місцеві бюджети продовжать недоотримувати надходження, а тіньовий сектор створюватиме нерівність умов для роботи прозорого бізнесу.

Альтернативою вирішення даної ситуації може бути переформатування сплати даного податку та закладення його в ціну оптовими торговцями, які є великими гравцями ринку. Крім того, здійснювати контроль також буде значно легше, адже, за інформацією ДПС, на сьогодні видано більше 100 оптових ліцензій.

"Сплата податку відбуватиметься виходячи з максимальної роздрібної ціни та на основі даних РРО. При реалізації продукції роздрібним торговцям у вартість податок вже буде включено. Тоді як раніше лише роздрібний торговець закладав це у вартість для кінцевого споживача, хоча, фактично, сам податок міг і не сплачуватись. Що важливо – для кінцевого споживача на вартість продукції дана процедура жодним чином не вплине, однак, слугуватиме одним з інструментів поступової детінізації сфери", - зазначає Крістіна Лініченко, керівник FMCG напрямку Європейської Бізнес Асоціації.

На даний момент дана норма закладена в проєкти законів №2501№2502 та №2503, а також №1210. Тож бізнес-спільнота закликає Верховну Раду звернути на це увагу при прийнятті фінального рішення.

Джерело
Європейська Бізнес Асоціація
Рубрика:
Оподаткування / Акцизи
Теги:
Акциз , Торгівля , Тютюнові вироби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі