Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Вартість допоміжних репродуктивних технологій можна включити до податкової знижки

ДФСУ розглянула питання щодо витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій

ДФСУ у листі від 07.02.2018 р. №519/К/99-99-13-01-03-14/ІПК нагадує, що перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ПКУ. До цього переліку включається сума витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Згідно з пп. 166.2.1 ПКУ до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Враховуючи наведене, платник податку - жінка, щодо якої застосовувалась лікувальна програма ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій), має право включити до податкової знижки відповідно до пп. 166.3.6 ПКУ у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, вартість проведених обстежень, визначених у Порядку №787 в рамках такої лікувальної програми.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Податкова знижка , Медицина

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?