Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Відсутність ТТН за наявності податкової накладної не впливає на податковий кредит

Київські податківці розглянули питання щодо права на податкові витрати та податковий кредит з ПДВ у разі відсутності товарно-транспортної накладної

ГУ Міндоходів у м. Києві у листі від 08.05.2014 р. № 4151/10/26-15-11-01-06 розглянуло питання щодо права на податкові витрати та податковий кредит з ПДВ у разі відсутності товарно-транспортної накладної (далі - ТТН).

1. Право на податкові витрати

Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, товарно-транспортна накладна – це єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи. Крім того, первинна транспортна документація відноситься до первинних документів, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік. Отже, підприємство, що сплатило за послуги з перевезення вантажу, для врахування вартості таких послуг у складі витрат при обчисленні податку на прибуток повинно мати належним чином оформлену первинну транспортну документацію, що підтверджує одержання послуг з перевезення вантажів.

З огляду на це, у разі відсутності первинної транспортної документації, у тому числі ТТН, при обчисленні об’єкта оподаткування платник податку не має підстав їх врахувати при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

2. Право на податковий кредит

До податкового кредиту не відносяться суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 ПКУ) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

Отже, відсутність товарно-транспортної накладної за наявності правильно оформленої податкової накладної не може впливати на податковий кредит платника податків.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Автотранспорт , ПДВ , Податкові витрати , Податок на прибуток , Транспортні засоби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?