Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Підприємці - неплатники ПДВ мають сплачувати ПДВ за послугами від нерезидентів

ДФСУ роз'яснила, що будь-яка фізособа - підприємець, у т.ч. яка знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрована як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій

ДФСУ у листі від 14.08.2017 р. №1587/С/99-99-13-01-02-14/ІПК зазначила, що суб’єкти господарювання, у т.ч. і фізичні особи - підприємці, як платники ПДВ так і неплатники ПДВ, з метою нарахування ПДВ є особами, які відповідальні за нарахування та сплату ПДВ до бюджету при отриманні послуг від нерезидентів та їх представництв, які не зареєстровані платниками ПДВ.

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.

Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника ПДВ, то сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов'язань декларації за відповідний звітний період.

Якщо ж отримувач послуг - неплатник ПДВ, то податкова накладна не складається. Він подає до ДФС Розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Отже, будь-який підприємець, у т.ч. який знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не зареєстрований як платник ПДВ, що отримує послуги від нерезидента, місце постачання яких визначено на митній території України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування та сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснюваних операцій.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?