Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Нові правила оподаткування ПДВ постачання вугілля та/або продуктів його збагачення

З 01.01.2022 року операції з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення підлягають оподаткуванню ПДВ. При цьому за такими операціями платники податку застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків  у зв’язку із набранням чинності Законом України від 30.11.2021 р. №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – закон №1914) інформує про окремі особливості застосування положень Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з урахуванням внесених змін.

Зокрема, щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення.

Так, починаючи з 01.01.2022 припинено дію режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території У країни вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, який був тимчасово встановлений п. 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Таким чином, починаючи з 01.01.2022 операції з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення підлягають оподаткуванню ПДВ. При цьому за такими операціями платники податку застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, передбачений п. 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

У зв’язку з цим слід зазначити, що якщо перша подія, передбачена п. 187.1 ПКУ, за операцією з постачання товарів, визначених п. 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, відбулася до 01.01.2022 (у періоді застосування платником податку пільгового режиму оподаткування), та на дату такої першої події таким платником було складено відповідну податкову накладну на звільнену від оподаткування ПДВ операцію, то друга подія, яка відбувається починаючи з 01.01.2022, не спричиняє податкових наслідків з ПДВ (податкові зобов’язання за такою операцією не визначаються та розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату першої події, не складається).

Якщо за товарами (вугіллям та/або продуктами його збагачення), які були придбані до 01.01.2022 для використання в неоподатковуваних операціях, визначених п. 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, платником податку було нараховано податкові зобов’язання згідно з п. 198.5 ПКУ, а надалі, починаючи з 01.01.2022, такі товари постачаються з податком на додану вартість, то платник податку може скласти та зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ, та на його підставі зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані згідно з цим пунктом. Такий розрахунок коригування складається на дату здійснення оплати такого вугілля покупцем (тобто на дату виникнення податкових зобов’язань за оподатковуваною ПДВ операцією, яка згідно з п. 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначається за касовим методом).

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook.

Джерело
Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Пільги

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі