• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності ввели пільгу зі збору

Вилучено з «Моїх новин»

Тепер суб’єкти ветеранського підприємництва сплачуватимуть 25% встановленого розміру збору - за дії, пов’язані з охороною прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та компонування напівпровідникових виробів

Для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності ввели пільгу зі збору

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запроваджує спеціальні умови сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, для суб’єктів ветеранського підприємництва.

Постанова передбачає, що суб’єкти ветеранського підприємництва сплачуватимуть:

  • 25% встановленого розміру збору - за дії, пов’язані з охороною прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та компонування напівпровідникових виробів;
  • 50% встановленого розміру збору - за дії, пов’язані з торговельними марками та географічними зазначеннями.

Такі зміни дозволять зменшити витрати ветеранського бізнесу на правову охорону власних брендів, технологічних рішень, дизайнів та інших об’єктів інтелектуальної власності.

Постанова також передбачає запобіжники для належного використання пільг. У разі зміни заявника або передачі прав на об’єкт інтелектуальної власності особі, яка не має статусу суб’єкта ветеранського підприємництва, необхідно буде здійснити доплату зборів до повного розміру у визначених постановою випадках.

Підтвердження статусу суб’єкта ветеранського підприємництва здійснюватиметься через Єдиний державний реєстр ветеранів війни, зокрема із використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

Практичне застосування нових умов сплати зборів забезпечуватиметься УКРНОІВІ, який виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.

Очікується, що рішення сприятиме розвитку ветеранського підприємництва, створенню нових бізнесів, посиленню економічної самостійності ветеранів і ветеранок, а також ширшому використанню інтелектуальної власності як інструменту розвитку та захисту українських продуктів і брендів.

Нагадаємо, рішення розроблене на виконання Закону України “Про ветеранське підприємництво” та спрямоване на підтримку ветеранів і ветеранок, які започатковують або розвивають власну справу, створюють нові продукти, реєструють бренди та захищають свої розробки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»