• Посилання скопійовано

Увага! Уряд відтермінував обов'язковий перехід на токени до кінця війни

24 травня на черговому засіданні КМУ було прийнято рішення продовжити на період дії воєнного стану та протягом 6 місяців з дня його припинення чи скасування можливості застосування ЕЦП, не кваліфікованих ЕП

Увага! Уряд відтермінував обов'язковий перехід на токени до кінця війни

Нагадаємо, що з 31 березня ми мали б перейти на токени та інші захищені ЕП. 

Потім у березні 2022 року завдяки Постанові №229 в Постанові №1236 зʼявилася норма щодо перенесення цієї дати на 31 травня.

Але всі представники бізнесу були проти впровадження обовʼязкового застосування токенів під час війни та відповідна бізнес-асоціація на початку травня зверталася до влади з проханням відтермінувати цю подію. Про це ми писали тут.

І ось 24 травня на черговому засіданні КМУ було прийнято рішення продовжити на період дії воєнного стану на території України та протягом 6 місяців з дня його припинення чи скасування  можливості використання електронних підписів та печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

27 травня зʼявився текст Постанови КМУ від 24 травня 2022 р. №617 внесено зміни до постанови КМУ від 17.03.2022 р. №300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг». Ця постанова почала діяти з 27 травня через опублікування в «Урядовому курʼєрі». 

Ця інформація розміщена у пості Тараса Мельничука, представника КМУ в ВРУ.

За його позицією відтермінування переходу на токени  дозволить забезпечити безперебійне функціонування електронного документообігу та автентифікації користувачів в складових частинах інформаційних систем, в тому числі об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»