• Посилання скопійовано

Мінфін розробив правила інвентаризації активів для воєнного часу

Планується ввести правила інвентаризації у разі встановлення фактів викрадення, нестачі, знищення майна. Зокрема, можна буде провести інвентаризацію окремо визначеного майна на день встановлення таких фактів

Мінфін розробив правила інвентаризації активів для воєнного часу

13 червня на сайті Мінфіну зʼявився проєкт Наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку».

З текстом змін можна ознайомитися за посиланням

Проєктом Наказу пропонується врегулювати питання щодо особливостей проведення інвентаризації підприємствами, які знаходяться на тимчасово окупованій території та/або в районах проведення воєнних (бойових) дій.

Зокрема, у Положенні інвентаризації буде зазначено, що підприємства з окупованих територій та територій бойових дій проводять інвентаризацію у випадках, обов’язкових для її проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал цих підприємств. Території визначаються такими відповідно до законодавства.

Окремо у Положенні зʼявиться норма, що керівники таких підприємств у разі встановлення фактів викрадення (розкрадання), нестачі, знищення (псування) майна, можуть прийняти рішення про проведення інвентаризації такого окремо визначеного майна на день встановлення таких фактів.

Цим же проєктом Наказу планують встановити правила відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій з електронними грошима емітентами, які не є банками, а також привести у відповідність до вимог МСФЗ для малих та середніх підприємств відображення в бухгалтерському обліку основних засобів. Для цього внесуть зміни до ПСБО 10 та Плану рахунків та інструкції щодо їх застосування. 

***

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Облік окремих операцій»