• Посилання скопійовано

В якому форматі подавати фінансову звітність до ДПС та Держстату: XBRL чи XML?

Якщо платник подав фінансову звітність у форматі XBRL до Центру збору фінансової звітності, чи зобов’язаний він подати цю саму звітність до ДПС України та Держслужби статистики у форматі XML? Консультує ДПСУ

В якому форматі подавати фінансову звітність до ДПС та Держстату: XBRL чи XML?

ДПС України у листі від 18.11.2025 №1278/2/99-00-21-01-01-02 відповідає на таке запитання:

Якщо підприємство подає фінансову звітність у форматі XBRL до Центру збору фінансової звітності, чи необхідно додатково подавати цю звітність до ДПС України? Якщо так, то в якому форматі вона має подаватися?

 

Від редакції: Нагадаємо, про що йдеться у запитанні.

Як ми повідомляли раніше, рішенням від 19.09.2025 №09/21/2902/К03, яке прийняла Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), було оновлено правила подання фінансової звітності. Головні зміни стосуються переходу на єдиний формат XBRL для всіх підприємств, що складають звітність за міжнародними стандартами, і скасування попереднього формату XML. Ці нововведення набули чинності з 1 листопада 2025 року і передбачають подання звітності через Центр збору фінансової звітності.

Центр збору фінансової звітності – сукупність апаратно-технічних і програмних засобів, що забезпечують створення, подання, проведення перевірки, оприлюднення, зберігання фінансової звітності у форматі XBRL на основі таксономії фінансової звітності у форматі XBRL. Елементи апаратного забезпечення та права на використання програмного забезпечення зазначеного центру належать державі та перебувають в операційному управлінні державного органу, визначеного Кабінетом Міністрів України.

П. 2 Порядку функціонування центру збору фінансової звітності.

Відповідь:

Згідно з п. 2 Порядку подання фінансової звітності затверджено постановою КМУ від 28.02.2000 №419 (далі – Порядок №419), платники податку на прибуток у визначених законом випадках подають податковим органам у порядку, передбаченому Податковим кодексом України (далі – ПКУ), для подання податкової декларації, проміжну (І квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) та річну фінансову звітність.

Проміжна (І квартал, перше півріччя, дев’ять місяців) або річна фінансова звітність подається підприємствами податковим органам у строки, передбачені ПКУ (п. 5 Порядку №419).

Формою Декларації з податку на прибуток підприємств передбачено подання форм фінансової звітності як додатка ФЗ до Декларації.

У формі Декларації передбачено відображення поданих до декларації форм фінансової звітності:

Підтвердженням подання фінансової звітності, разом з Декларацією є позначка «+» в Декларації таблиці «Наявність додатків» та у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності» графи «ФЗ»:

  • у графі «НП(С)БО» – у разі складення за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку;
  • у графі «МСФЗ» – у разі складання за міжнародними стандартами фінансової звітності.

Платником податку проставляється позначка у тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінансової звітності, поданої разом з Декларацією.

Отже, фінансова звітність є невід’ємною частиною Декларації та має подаватися також до контролюючих органів за кожний звітний (податковий) період, за який подається така Декларація.

Для подання фінансової звітності в електронній формі, Державна служба статистики України розробляє електронні формати та оприлюднює на офіційному вебсайті Держстату.

Подання фінзвітності до Центру збору фінансової звітності не позбавляє обов’язку подавати її до ДПС та Держстату.

При цьом фінзвітність складається у форматі XML-документів.

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»