• Посилання скопійовано

ДПС планує оновити декларацію з екоподатку: підготовлено проєкт наказу

Проєктом наказу вносяться зміни до декларації екологічного податку у частині виключення з форми Податкової декларації інформації щодо коду за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці

ДПС планує оновити декларацію з екоподатку: підготовлено проєкт наказу
  • Бланк Податкової декларації екологічного податку, терміни її подання, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.
  • Форму декларації затверджено Наказом від 17.08.2015 №715 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку".
  • Інструкцію із заповнення та подання цього бланку від редакції «Дебет-Кредит» читайте за посиланням
  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.
  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» щодо екоподатку дивіться за посиланням.

На офіційному вебпорталі Державної податкової служби України у підрозділі Діяльність > Регуляторна політика > Проєкти регуляторних актів > 2025 рік розміщено проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації екологічного податку» (далі – проєкт наказу).

Проєкт наказу розроблено з метою приведення форми Податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 року №715, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2015 року за №1052/27497, із змінами, (далі – Податкова декларація), до норм законів України від 16 липня 2025 року №4536-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» та з метою удосконалення окремих положень податкового законодавства» та від 21 серпня 2025 року №4577-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу», а також підвищення рівня інформаційного забезпечення адміністрування екологічного податку, зокрема в частині відомостей дозвільних документів або інтегрованих довкіллєвих дозволів, наданих суб’єктам господарювання, під час діяльності яких відбувається вплив на навколишнє природне середовище.

Проєктом наказу вносяться зміни до Податкової декларації екологічного податку у частині:

  • виключення з форми Податкової декларації інформації щодо коду за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці, визначеного за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 року №290 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року №3), за місцем обліку платника екологічного податку (місцезнаходження контролюючого органу, до якого подається Податкова декларація), який не використовується під час адміністрування екологічного податку і є надмірною інформацією;
  • доповнення додатків 1 – 6 до Податкової декларації відомостями щодо дозвільних документів або інтегрованих довкіллєвих дозволів (найменування органу, яким видано дозвільний документ, номер і дата видачі, строк дії), наданих суб’єктам господарювання, під час діяльності яких відбувається вплив на навколишнє природне середовище, що дозволить забезпечити контролюючий орган інформацією, необхідною для адміністрування екологічного податку.

Додаткові матеріали

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»