• Посилання скопійовано

Відображення суми індексації у звітності до ПФУ

Як необхідно відображати у звітності до Пенсійного фонду суми індексації, нарахованої працівнику у січні 2012 року за період з 2010 по 2011 роки?

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону, обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, за якими провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначено статтею 9 зазначеного Закону та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-5 та зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за №994/18289.
Згідно з підпунктом 4.3.3 пункту 4.3 розділу ІV Інструкції, якщо нарахування заробітної плати здійснюються за попередній період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони включаються до заробітної плати того місяця, у якому були здійснені нарахування.
Платники-роботодавці подають до органів Пенсійного фонду України звіт, форми та строки подання якого визначені Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. №22-2 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.11.2010 р. за №1014/18309 (далі — Порядок).
Враховуючи зазначене та відповідно до бухгалтерських документів про нараховану заробітну плату, у разі нарахування (зменшення) заробітної плати за попередні періоди у поточному місяці, суми коригувань відображаються у фонді оплати праці місяця, в якому проведено їх нарахування (зменшення) (відповідні графи таблиць 1 та 6 додатка 4 до Порядку). Тобто у цьому випадку у звіті за поточний місяць реквізит 10 «тип нарахувань» у таблиці 6 додатка 4 не заповнюється.

Джерело: Пенсійний фонд України

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Звітуємо до ДПС за I квартал 2025 року: коли і як - у статтях від редакції
    12 травня (понеділок) закінчується термін подання звітності за I квартал 2025 р. Зокрема, декларації з податку на прибуток та фінзвітності, декларацій платників ЄП 3 групи, з рентної плати тощо. В окремих аналітичних статтях розглянули нюанси їх подання
    Сьогодні 10:466 5962
  • В який строк ДПС проставляє апостиль на документи?
    Проставлення апостиля, відмову у його проставленні здійснює ДПС у строк до 20 робочих днів з дня отримання ДПС заяви та документів, необхідних для отримання послуги з проставлення апостиля
    Сьогодні 08:2934
  • Внесено зміни до декларації акцизного податку
    Декларацію акцизного податку доповнено новим додатком 1-5 "Розрахунок суми гарантованого податкового зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу"
    Сьогодні 08:11463
  • Чи може ДПС встановити більш тривалий строк для підготовки та надання SAF-T UA?
    Якщо специфіка роботи підприємства та значний обсяг документів (інформації) потребує більшого часу, ніж два робочі дні, для підготовки SAF-T UA, платник податків може завчасно формувати SAF-T UA для дотримання строків, визначених законодавством
    Сьогодні 08:0434
  • Як в Е-кабінеті подати декларацію з ЄП 4 групи?
    У розділі «Введення звітності» Е-кабінету оберіть: Рік та звітний період, тип форми: «J01 Прибуток», форму: J0103806. У полі «Код ДПІ» вкажіть територіальний орган ДПС, до якого подається декларація, та натисніть «Створити»
    Сьогодні 07:5318