Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Подання після граничного строку уточнюючих алкогольно-тютюнових звітів не передбачено, - ДФС

Граничний строк подання звітів за травень – 9 червня 2016 року

ДФС нагадує, що всі госпсуб’єкти, які мають ліцензії (а це виробники, підприємства оптової та роздрібної торгівлі) подають до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіти про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Форми таких звітів затверджені Наказом Мінфіну від 11.02.2016 р. №49.

Підставою для скасування вимоги подання цих звітів може бути лише внесення відповідних змін у Закон №481/95.

Першим звітним періодом для подання звітів за формами, затвердженими Наказом №49, був квітень 2016 року. В зв’язку з тим, що останній день строку для подання звіту за квітень 2016 припадав на святковий день – 9 травня, подання звіту переносилося на 10 травня 2016 року.

Податківці звертають увагу, що  граничний строк (останній день) подання звітів за травень 2016 року – 9 червня 2016 року!

Докладніше про граничні терміни подання алкогольно-тютюнової звітності >>

Відповідно до порядків подання  та заповнення звітів, затверджених Наказом №49, суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Для забезпечення подання звітів в електронній формі з використанням ЕЦП, що надаються безкоштовно суб’єктам господарювання АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, на офіційному веб-порталі ДФС розміщено безкоштовне спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».

Також, ДФСУ звертає увагу, що подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними  напоями  та  тютюновими  виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової. Відповідно, на подання зазначеної звітності не розповсюджуються норми   п. 50.1 ПКУ щодо надсилання уточнюючого розрахунку до податкової звітності.

Водночас, у разі виявлення суб’єктом господарювання помилки у звітній інформації і направленні нових звітів з уточненими даними у граничні строки подання звітності, інформаційні системи приймання звітності ДФС забезпечать обробку таких нових звітів.

Рекомендації ДФС щодо виправлення помилок в алкогольно-тютюновій звітності >>

Джерело
Державна фіскальна служба України
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Алкоголь , Звітність , Тютюнові вироби

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?