Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Виправляємо помилки у фінзвітності, які впливають на фінрезультат і податок на прибуток

Якщо змінюються показники декларації з прибутку, то помилки можна виправити або подавши уточнюючий розрахунок, або у складі декларації з податку на прибуток за відповідний податковий (звітний) період за чинною на день їх подання формою

ДФСУ у листі від 26.05.2016 р. № 11515/6/99-99-15-02-01-15 зазначила: якщо виправлення помилок у фінансовій звітності впливає на фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) та як наслідок на показник об'єкта оподаткування податком на прибуток, то платник податків здійснює виправлення показників декларації з податку на прибуток шляхом подання:

- або уточнюючого розрахунку,

- або у складі податкової декларації з прибутку за відповідний податковий (звітний) період за чинною на день їх подання формою.

Тобто якщо внаслідок виправлення помилок у фінзвітності змінюються, зокрема, показник рядка 01 "Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку" або рядка 02 "Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -)" декларації,  то ці показники слід виправити одним із вищезазначених способів.

Водночас при поданні декларації (уточнюючого розрахунку) платниками податку на прибуток податківці рекомендують подати доповнення до неї, передбачене п. 46.4 ПКУ, з відповідними поясненнями та зазначенням сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному місці у декларації, а також копії фінансової звітності з виправленими показниками.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
ДФСУ
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Коригування , Податок на прибуток , Фінансова звітність , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?