Як заповнювати графу «головний бухгалтер» у звітності, якщо штатним розкладом не передбачено такої посади?
Вилучено з «Моїх новин»
Податківці роз'яснили, що у такому разі податкова декларація підписується лише у графі «керівник», а у графі «головний бухгалтер» проставляється прочерк
27.02.20184 085
Посилання скопійовано
Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.
ДФСУ у підкатегорії 135.02 ресурсу "ЗІР" роз'яснила: якщо штатним розкладом не передбачено посаду головного бухгалтера, а ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації здійснюється безпосередньо керівником, то така податкова декларація підписується лише у графі «керівник», а у графі «головний бухгалтер» проставляється прочерк.
Проте така форма підпису податкової декларації не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах.
Державна податкова служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.
Подавати дані до ТЦК про належний їм автотранспорт юридичні особи повинні двічі на рік: до 20 червня та 20 грудня. Тож вже через місяць підприємствам слід подати до ТЦК дані про належний автотранспорт. Але цей обов’язок стосується лише юридичних осіб!
Рієлторам необхідно надсилати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості
Відображення у Звіті благодійною організацією надання благодійної допомоги комунальному підприємству здійснюється за правилами бухгалтерського обліку на підставі первинних документів у відповідному звітному періоді
При заповненні в е-вигляді Заяви за ф. №20-ОПП до графи 17 розділу 3 вноситься кадастровий номер земельної ділянки (паю), який зазначений в Держземкадастрі, із дотриманням послідовності всіх цифр, знаків, двокрапок, інтервалів тощо
Звіт про нарахування, обчислення та сплату внеску за непрацевлаштування осіб з інвалідністю подається, як роботодавцями, так і платниками внеску. Тобто ДПС вважає за необхідне подавати такий звіт всім роботодавцям незалежно від обовʼязку сплати самих внесків
Як коректно відображати у бухгалтерському та податковому обліку нарахування та використання бонусів у роздрібній торгівлі: які рахунки застосовувати для нарахованих бонусів, як формувати дохід та ПДВ при реалізації товарів з використанням бонусів, і які податкові наслідки виникають для продавця?
Наше підприємство (середній бізнес) готується до оприлюднення річної фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Підкажіть, які існують законодавчі вимоги до формату файлів та самого вебсайту? Крім того, як нам документально підстрахуватися на випадок технічних збоїв на сервері або зміни хостингу, щоб керівництво не отримало величезні штрафи від ОСНАД за нібито неоприлюднення звітності?
Чи має право ФОП на єдиному податку ІІІ групи укласти договір купівлі-продажу вантажного автомобіля з причепом у статусі суб'єкта господарювання та оплатити його з підприємницького рахунку? Які облікові та податкові наслідки такої операції виникають у 2026 році, враховуючи, що за законом транспортний засіб буде зареєстрований на фізичну особу?
Які документи можуть замінити підписаний акт виконаних робіт (послуг) для підтвердження витрат у 2026 році та як їх правильно оформити відповідно до вимог ПКУ?
Підприємство передає приміщення у безоплатне користування (позичку) військовій частині. Як правильно відобразити цю операцію в бухгалтерському обліку, чи потрібно вносити суму амортизації до додатків БД та ПП декларації з податку на прибуток, і чи слід використовувати іншу величину (наприклад, ринкову вартість) замість амортизації для розрахунку податкових різниць?