Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

НБУ повідомляє про порядок подання декларації про валютні цінності

Тепер і НБУ (слідом за податківцями) повідомив про скасування спільного листа НБУ, ДПАУ від 17.04.2003 р. №28-311/1929-2823, №3368/5/23-5316, яким було визначено порядок черговості подання декларації про валютні цінності

Нацбанк у листі від 12.07.2018 р. №40-0006/38073 повідомив про скасування спільного листа НБУ та ДПАУ від 17.04.2003 р. №28-311/1929-2823, №3368/5/23-5316. Цим листом визначався порядок черговості подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами.

У коментованому листі НБУ зазначає, що таке декларування здійснюється окремо в Державній фіскальній службі  та в Нацбанку  без певної послідовності, яка була затверджена раніше спільним листом.

Декларації можуть бути надані:

- або власноруч за адресами НБУ в регіонах;

- або засобами поштового зв’язку:

  • СПД Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей на поштову адресу Національного банку України в м. Києві: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9;
  • СПД Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької областей на поштову адресу Національного банку України у м. Львові: 79005, м. Львів, вул. Коперника, 4.

Окремо НБУ зазначає, що при поданні декларації до НБУ наявність штампів територіальних органів ДФСУ не вимагається!

Також НБУ нагадав, що відповідно до Закону №2473 декларування валютних цінностей та іншого майна, що належить резидентам України і знаходиться за межами України не передбачено. Цей закон вводиться в дію через сім місяців з дня набрання ним чинності і відповідно запрацює з 07.02.2019 р.

Про повідомлення ДФСУ щодо скасування спільного листа ми писали тут.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Валюта , Звітність , Податкова звітність , Банки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 9

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?