Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Інформація для платників турзбору! Звітувати за ІІІ квартал слід за новою формою

За інформацією київських податківців, з 1 жовтня 2019 року платники турзбору звітуватимуть за новою формою

ДПС у м. Києві нагадує, що з першого січня 2019 року набрали чинності зміни до ПКУ в частині визначення ставок та бази оподаткування туристичним збором. Якщо до 2019 року ставки податку встановлювались від вартості проживання, то з початку року основними показниками є кількість діб проживання.

Згідно з нормами Податкового кодексу (ст. 268) ставки туристичного збору встановлено за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати.

В зв’язку зі зміною бази оподаткування Міністерством фінансів України було затверджено нову форму податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору (наказ МФУ від 08.05.2019 р. № 186 (опубліковано 13.08.2019 р.)), яка набирає чинності з 01.10.2019 року.

Нагадати, що у місті Києві встановлено наступні ставки збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі): 0,4 % – для внутрішнього туризму та 1 % – для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (Положення про туристичний збір в м. Києві, затверджене рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 №242/2629).

Постає логічне питання, так хто, все ж, сплачує туристичний збір?

Необхідно зазначити, що згідно з Положенням про туристичний збір в м. Києві, справляння збору здійснюється такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб, фізичними особами–підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі) у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, гірських притулках, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших заклади готельного типу, санаторно-курортних закладах; житлових будинках, прибудовах до них, квартирах, котеджах, кімнатах, садових, дачних будинках, будь-яких інших об'єктах, що використовуються для тимчасового проживання.

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Київською міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з Київською міською радою.

Як підсумок, ДПС підкреслює, що у зв’язку з набуттям чинності нової форми декларації з туристичного збору платникам збору необхідно звітувати за три квартали 2019 року за новою формою.

Увага! Вже з'явився офіційний лист ДПС щодо цього питання. Його дивиться за посиланням.

***

Читайте також: Нова форма декларації з туристичного збору: наказ опубліковано! 

Джерело
ДПС у м. Києві
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Бланки , Звітність , Податкова звітність , Туристичний збір , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі