Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для роботодавців може стати щомісячною

На сайті ПФУ оприлюднено законопроєкт зі змінами до ПКУ з метою коригування звітного періоду для єдиної звітності роботодавців та податкових агентів (з квартального на щомісячний)

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року через набрання чинності Законів №115 та №116 замість форми №1ДФ та звіту з ЄСВ роботодавці отримали єдину звітність, яку слід подавати щокварталу у розрізі місяців. Її вперше потрібно подавати за підсумками І кварталу 2021 року. Про це ми писали тут

Але для своєчасного нарахування лікарняних, декретних та у разі виходу на пенсію працівників протягом кварталу роботодавцям слід ще подавати  Розрахунок та додатки до нього з типом «Довідковий». Як його подавати та заповнювати, ми зазначали тут. При цьому цю ж інформацію слід буде відображати й у єдиній звітності за відповідний квартал. 

І ось 2 березня на сайті ПФУ з'явився текст законопроєкту щодо внесення змін до ПКУ з метою встановлення місячного періоду для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ для роботодавців та податкових агентів.

Його текст можна переглянути за посиланням. А з пояснювальною запискою до цього законопроєкту можна ознайомитися тут.

Законопроєктом передбачено внесення змін до п. 51.1 та пп. «б» п. 176.2 ПКУ. Зокрема, замість квартальної форми та подання у розрізі місяців буде прописано про щомісячне подання єдиної звітності. 

Звісно, що документ ще має пройти ухвалення Урядом та прийняття ВРУ. У разі прийняття він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
єдина звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 82

Новини по темі

Консультації по темі