Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Уряд пропонує не штрафувати за порушення строків оприлюднення фінзвітності

Д. Шмигаль зареєстрував у ВРУ законопроєкт №7378 щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану
Уряд пропонує не штрафувати за порушення строків оприлюднення фінзвітності

16 травня 2022 року на сайті ВРУ зареєстровано урядовий законопроєкт №7378 "Про внесення змін до Закону України “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни” щодо звільнення від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни".

Як відомо, Законом про бухоблік передбачено строки оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності 30 квітня та 1 червня.

На сьогодні за порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом передбачено штраф відповідно до ст. 163-16 КУпАП у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (17000 - 34000 грн).

Проте Уряд вважає, що на час воєнного стану "надзвичайно важливо створити правові механізми захисту інтересів суб’єктів оприлюднення фінансової звітності у період дії воєнного стану або стану війни. На державу покладено обов’язок мінімізувати вплив негативних факторів та наслідків дії воєнного стану або стану війни на громадян України".

З огляду на це, законопроєктом №7378 пропонується внести зміни до Закону “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни”. Ними передбачено, що:

  • оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності разом з відповідними аудиторськими звітами, звітом про управління, консолідованим звітом про управління, звітом про платежі на користь держави та консолідованим звітом про платежі на користь держави здійснюється протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неоприлюднення фінансової звітності;
  • у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його припинення чи скасування звільнити юридичних осіб від відповідальності за порушення вимог Закону “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” щодо своєчасності та повноти оприлюднення фінансової звітності у повному обсязі на вебсторінці або вебсайті юридичної особи разом з відповідними аудиторськими звітами.

У разі прийняття цей закон набере чинності з дня, наступного за днем опублікування.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими! 

А найбільша спільнота бухгалтерів в Україні – у нашій групі на Facebook

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Законопроекти , Фінансова звітність , Воєнний стан

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі