• Посилання скопійовано

Делегування права підпису: як повідомити ДПС?

Платник, у разі необхідності, має можливість надати право підпису е-документів іншим особам. Для цього потрібно повідомити про таких осіб ДПС, на обліку в якому він перебуває, шляхом надсилання повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП

Делегування права підпису: як повідомити ДПС?

ДПС в Одеській області нагадує платникам податків, що податкову звітність можна подати до контролюючого органу в електронному вигляді (пп. «в» п. 3 ст. 49 ПКУ).

З метою взаємодії з податковою службою у цифровому форматі платнику необхідно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП), скористатись послугами будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Згідно з п. 3 розділу ІІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 №959/30827 (зі змінами та доповненнями, далі – Порядок №557) платник, у разі необхідності, має можливість надати право підпису електронних документів іншим особам, а саме: повідомляє про таких осіб контролюючий орган, на обліку в якому перебуває, шляхом надсилання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (далі – Повідомлення) в електронному вигляді (код форми.

Для цього можна скористатись безкоштовним податковим сервісом «Електронний кабінет».

Заповнити та надіслати Повідомлення можна у приватній частині «Електронного кабінету». У розділі «Ведення звітності» потрібно створити документ за формою J1391103 (для юридичних осіб) або F1391103 (для фізичних осіб).

Під час заповнення зазначаються:

  • поточна дата та порядковий номер;
  • найменування (або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) для фізичних осіб;
  • код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності, номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті.

До табличної частини Повідомлення вноситься інформація:

  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) відповідальної особи, якій надається право підпису електронних документів;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності, номер паспорта для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті;
  • посада фізичної особи, якій делеговано право підпису електронних документів;
  • тип підпису: Директор/Бухгалтер/Підпис податкових накладних/Печатка/Технологічний сертифікат/уповноважена особа;
  • ініціали та прізвище керівника;
  • посада, ініціали та прізвище виконавця та контактний телефон.

З метою недопущення помилок під час заповнення повідомлення на панелі  інструментів потрібно натиснути кнопку «Перевірка».

У разі відсутності помилок активується кнопка «Підписати».

Відповідно до Порядку №557 на сформоване повідомлення першим накладаються КЕП усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них – КЕП керівника і останньою – печатка (за наявності).

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»