• Посилання скопійовано

Який дохід від продажу власної продукції тваринництва слід задекларувати фізособам за 2022 рік?

Дохід, отриманий у 2022 році від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, що перевищує 325 тисяч грн, необхідно задекларувати у річній декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік

Який дохід від продажу власної продукції тваринництва слід задекларувати фізособам за 2022 рік?

Дохід, отриманий у 2022 році від продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, що перевищує 325 тисяч гривень, необхідно задекларувати у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік.

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що згідно з пп. 165.1.24 ПКУ у разі продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД доходи, отримані від такого продажу, не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2022 році – 325 тис. грн). Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі коли сума отриманого доходу перевищує зазначений розмір, фізична особа зобов'язана подати до контролюючого органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об'єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах – податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%. Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до 1 травня 2023 року!

Довідково: до продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД відносяться: живі тварини, м’ясо, їстівні субпродукти, риба, молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед, їстівні продукти тваринного походження, готові харчові продукти, шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) шкіра вичинена.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»