• Посилання скопійовано

Запровадження щомісячної єдиної звітності для роботодавців: СБУ звернулась до Гетманцева

СБУ звернулась до Гетманцева задля переведення квартальної єдиної звітності для роботодавців на щомісячну. В СБУ наголосили, що квартальна форма є однією із загроз нацбезпеці та націнтересам України

Запровадження щомісячної єдиної звітності для роботодавців: СБУ звернулась до Гетманцева

Нагадаємо, що ще 6 вересня 2022 року ВРУ прийняла за основу законопроєкт №6120 щодо зміни податкового періоду з квартального на місячний для подання єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.

Але досі його доля залишається невирішеною.

Наразі ж, за словами Южаніної, дійшло до того, що навіть СБУ в листі до голови податкового комітету звертає увагу на необхідність щомісячного звітування з ЄСВ.

Як не дивно, є комплекс питань, і не все так просто. Про це розповіла Южаніна.

Зокрема, в СБУ зазначають, що протягом 2020 – 2022 років регіональними центрами Державної служби зайнятості України українським суб’єктам підприємницької діяльності видано значну кількість дозволів різних термінів дії на застосування праці іноземних громадян, на підставі яких останні отримали в Державній міграційній службі посвідки на проживання. Проте, за даними реєстру застрахованих осіб, більшістю роботодавців ЄСВ за таких осіб не сплачено.

«Зазначене свідчить про можливе використання інституту отримання дозволу на застосування праці іноземних громадян як підставу для їх в’їзду в Україну без реальної мети працевлаштування та отримання в ДМС України дозволу на проживання на території нашої держави, тобто створення механізму нелегальної міграції іноземців в Україну», – припускають в СБУ.

Тобто об’єднання звітності (ПДФО і ЄСВ) з обранням квартального періоду призвело до чималих проблем і для державних структур, і для бізнесу.

«Всі ще пам’ятаємо травень 2021 року, коли бухгалтери мали вперше подати таку об’єднану звітність. Хоча ще в 2019 році, коли приймалися відповідні закони №115 і №116 із наміром нібито полегшити життя платникам, я застерігала колег по парламенту від цього кроку як такого, що призведе лише до ускладнення як по суті, так і з технічної точки зору», – пише Южаніна.

І якщо бухгалтери змирилися, то дійшло до зростання кількості порушень міграційного законодавства, що, як наголошують в СБУ, «є однією із загроз національній безпеці та національним інтересам України з урахуванням зовнішньополітичних та внутрішніх умов».

Відомості про заробітну плату працівників несвоєчасно доходять до реєстру застрахованих осіб, і це ускладнює контроль за перебуванням на території нашої держави іноземних громадян.

В уряді давно усвідомили хибність такого рішення монобільшості і ще у вересні 2021 року зареєстрували законопроєкт №6120, яким пропонується повернути місячну звітність з ЄСВ (щоправда, і з ПДФО, оскільки вона залишиться об’єднаною).

Через рік, 06.09.2022, цей законопроєкт було прийнято в першому читанні.

А далі – тиша.

Чи дослухається партія влади хоча б до СБУ і пришвидшить розгляд законопроєкту – Южаніна не готова прогнозувати. Раніше її пропозицію про роз’єднання звітності і повернення все на висхідну точку не сприйняли.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»