• Посилання скопійовано

В який термін слід подавати розрахунок частини чистого прибутку до ДПС?

Якщо госптовариство, корпоративні права якого належать державі, не прийняло рішення про виплату дивідендів до 1 травня 2023 року, то таке товариство має скласти Розрахунок за 2022 рік та подати звітність до ДПС у строк до 1 липня 2023 року

В який термін слід подавати розрахунок частини чистого прибутку до ДПС?

ДПС у Львівській області інформує, що до складу доходів загального фонду Державного бюджету України, зокрема, належать дивіденди (доходи), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку складається наростаючим підсумком та подається до контролюючих органів разом з фінансовою звітністю у строки, передбачені ст. 49 ПКУ.

Для платників дивідендів на державну частку (господарських товариств, корпоративні права яких частково належать державі, та господарських товариств, 50 і більше відсотків акцій (часток, паїв) яких належать господарським товариствам, частка держави в яких становить 100 відсотків) встановлено базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року.

Незалежно від того, чи сплачують ці товариства дивіденди на державну частку або частину чистого прибутку (доходу) (у разі неприйняття ними рішення про виплату дивідендів на державну частку до 1 травня року, що настає за звітним), такі платники складають Розрахунок за підсумками звітного року та подають його до контролюючих органів один раз на рік у термін до 1 липня року, що настає за звітним.

Наприклад, якщо звітним роком є 2022 рік і господарське товариство, корпоративні права якого належать державі, не прийняло рішення про виплату дивідендів до 1 травня 2023 року, то відповідно до вимог Кодексу таке товариство має скласти Розрахунок за 2022 рік та подати звітність до податкових органів у строк до 1 липня 2023 року.

Обов’язковим додатком до Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку та його невід’ємною частиною є фінансова звітність відповідного платника.

Джерело: ДПС у Львівській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»