• Посилання скопійовано

Чи включати від'ємне значення попередніх періодів при розрахунку бюджетного відшкодування?

Під час розрахунку різниці між сумою ПЗ та ПК звітного періоду враховується увесь обсяг ПК, зазначений у рядку 17 Декларації з ПДВ. При здійсненні обрахунку бюджетного відшкодування не передбачено вимог щодо черговості врахування від’ємного значення

Чи включати від'ємне значення попередніх періодів при розрахунку бюджетного відшкодування?

Податківці надали приклад подання скарги платником податків, за розглядом якої ДПС прийнято рішення.

 

ТОВ «Н»

За результатами проведеної перевірки контролюючим органом відмовлено платнику податків у бюджетному відшкодуванні податку на додану вартість (далі – ПДВ) на поточний рахунок платника у банку з огляду на те, що Податковим кодексом України не передбачено включення до складу від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яке підлягає бюджетному відшкодуванню, податкового кредиту попередніх звітних (податкових) періодів (тобто без урахування рядка 16 Декларації).

 

Позиція платника податку 

Платник податків просив скасувати оскаржуване податкове повідомлення-рішення, оскільки вважає, що при розрахунку різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду враховується увесь обсяг податкового кредиту. Крім того, зазначає, що вимогами податкового законодавства не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення ПДВ звітного (податкового) періоду в додатках 2 та 3 до Декларації з ПДВ.

 

Результати розгляду скарги

Контролюючим органом не враховано, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України). Таким чином, при розрахунку різниці між сумою податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду враховується увесь обсяг податкового кредиту, зазначений у рядку 17 Декларації з ПДВ, до складу якого входить, у тому числі, сума від’ємного значення попереднього звітного періоду.
Водночас Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289, із змінами та доповненнями, далі – Порядок № 21) при здійсненні такого обрахунку не передбачено вимог щодо черговості врахування від’ємного значення поточного звітного (податкового) періоду в погашення податкових зобов’язань такого звітного (податкового) періоду. Якщо в результаті розрахунку значення різниці між сумою податкових зобов’язань і податкового кредиту отримано від’ємне значення, то таке від’ємне значення звітного (податкового) періоду може бути, зокрема, заявлене до бюджетного відшкодування або зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Також контролюючим органом не враховано правову позицію Верховного Суду, викладену, зокрема, у постанові від 27.01.2022 (справа № 640/23180/19), відповідно до якої ані Податковим кодексом України, ані Порядком № 21 не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду в додатках 2 та 3 до Декларації. Платник податку при заповненні як додатка 2, так і таблиці 2 додатка 3 до Декларації має право самостійно визначати послідовність відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду та суми бюджетного відшкодування в розрізі періодів виникнення таких сум.

Враховуючи вищевикладене, рішенням ДПС задоволено скаргу платника податків.

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»