• Посилання скопійовано

Заповнення додатків 1, 2, 3 до декларації з екоподатку: розʼяснення від ДПС

Податківці розповіли, чи заповнюються колонки 2 додатків 1, 2, 3 до податкової декларації екоподатку щодо кодів забруднюючої речовини або відходів, яка подається за звітний квартал здійснення викидів

Заповнення додатків 1, 2, 3 до декларації з екоподатку: розʼяснення від ДПС

Податківці у підкатегорії 117.05 ЗІР підкреслили, що пунктом 250.9 ПКУ передбачено, що якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. Інакше платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

Форму податкової декларації екологічного податку затверджено наказом Мінфіну від 17.08.2015  № 715  (далі – Декларація).

Невід’ємною частиною Декларації є 6 (шість) типів додатків.

Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші, зокрема:

  • розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюється у додатку 1 (далі – Додаток 1).
  • розрахунок суми екологічного податку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, здійснюється у Додатку 2 (далі – Додаток 2).
  • розрахунок суми екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, здійснюється у Додатку 3 (далі – Додаток 3).

Згідно з примітками до Додатків 1, 2, 3, зокрема, зазначається платником така інформація:

  • у колонці 2 Додатка 1 – код забруднюючої речовини відповідно до додатка 7 до Декларації;
  • у колонці 2 Додатка 2 – код забруднюючої речовини відповідно до додатка 8 до Декларації;
  • у колонці 2 Додатка 3 – код відходів, рівень небезпечності та клас небезпеки відходів відповідно до додатка 9 до Декларації.

При цьому колонки 2 додатків 1, 2, 3 до Декларації щодо кодів забруднюючої речовини або відходів є обов’язковими для заповнення (у тому числі при поданні платниками екологічного податку Декларації разом із Додатками 1, 2, 3 за звітний квартал, в якому не здійснювалися викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів відповідно до п. 250.9 ПКУ).

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»