• Посилання скопійовано

Як заповнити рядок декларації про майновий стан щодо кількості додатків КІК?

У рядку 10.14 «Частина прибутку контрольованої іноземної компанії (додаток(и) КІК)» розд. ІІ Декларації проставляється кількість поданих додатків КІК за їх наявності

Як заповнити рядок декларації про майновий стан щодо кількості додатків КІК?

Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків розповідає, яку інформацію вказувати у графах 6 та 7 рядка 10.14 розд. ІІ податкової декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до пп. 39-2.2.2 ПКУ об’єктом оподаткування для податку на доходи фізичних осіб контролюючої особи є частина скоригованого прибутку прибуток контрольованої іноземної компанії, пропорційна частці, якою володіє або яку контролює така фізична особа на останній день відповідного звітного періоду, щодо якого розраховується скоригований прибуток контрольованої іноземної компанії, що обчислюється відповідно до правил, визначених ст. 39-2 ПКУ. Зазначена частина прибутку контрольованої іноземної компанії включається до складу загального річного оподатковуваного доходу контролюючої особи в порядку, визначеному п. 170.13 ПКУ.

Згідно з пп. 170.13.1 ПКУ платник податку – резидент, що визнається контролюючою особою щодо контрольованої іноземної компанії, зобов’язаний визначити частину прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до положень ст. 39-2 ПКУ та включити її до загального оподатковуваного доходу, що відображається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) та оподатковується за ставкою 18 відс., визначеною п. 167.1 ПКУ.

Форму Декларації та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом Мінфіну від 02.10.2015 №859 із змінами та доповненнями.

Додаток КІК «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, визначених з частини прибутку контрольованої іноземної компанії» (далі – Додаток КІК) до Декларації заповнюється окремо по кожній контрольованій іноземній компанії. Податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, що підлягають сплаті з прибутку контрольованої іноземної компанії, розраховуються відповідно до положень ст. 39-2 ПКУ та пп. 170.13, 170.13-1 ПКУ.

Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету контролюючою особою із прибутку контрольованої іноземної компанії, визначається у рядку 05 табличної частини Додатка КІК та розраховується за формулою: графа 3 рядка 05 = рядок 03 - рядок 04. Позитивне значення рядка 05 Додатка КІК переноситься до графи 6 рядка 10.14 Декларації.

Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету контролюючою особою із прибутку контрольованої іноземної компанії, визначається у рядку 06 табличної частини Додатка КІК та розраховується за формулою: графа 3 рядка 06 = рядок 02 х 1,5% (ставка військового збору). Позитивне значення рядка 06 Додатка КІК переноситься до графи 7 рядка 10.14 Декларації.

Згідно з приміткою 8 до Декларації у рядку 10.14 «Частина прибутку контрольованої іноземної компанії (додаток(и) КІК)» розд. ІІ Декларації проставляється кількість поданих додатків КІК за їх наявності.

При цьому у графі 6 рядка 10.14 розд. ІІ Декларації вказується сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, із прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до вимог п. 170.13 ПКУ та є сумарним значенням графи 3 рядка 05 усіх додатків КІК.

У графі 7 рядка 10.14 розд. ІІ Декларації вказується сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету, із прибутку контрольованої іноземної компанії відповідно до вимог п. 170.13 ПКУ та є сумарним значенням графи 3 рядка 06 усіх додатків КІК.

Джерело: ДПС по роботі з великими платниками податків

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»