• Посилання скопійовано

Як іноземна компанія може відмовитися від статусу податкового резидента України?

Іноземна компанія має право відмовитися від статусу податкового резидента України на підставі подання заяви та за результатами проведення перевірки ДПС у зв’язку з такою відмовою

 Як іноземна компанія може відмовитися від статусу податкового резидента України?

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що заява іноземної компанії про взяття на облік/зняття з обліку як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України відповідно до пп. 133.1.5 ПКУ подається за формою №1-ІК.

Порядок взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України затверджено наказом Мінфіну від 13.12.2021 №663 (далі – Порядок №663).

Порядок №663 розроблено відповідно до пп. 133.1.5 ПКУ з метою реалізації права іноземної компанії для отримання статусу податкового резидента України.

Дія Порядку №663 поширюється на юридичних осіб, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України (п. 2 розд. ІІІ Порядку №663).

Іноземна компанія має право самостійно визнати себе податковим резидентом України на підставі подання до контролюючого органу заяви іноземної компанії про взяття на облік як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України за формою №1-ІК з ознакою «Отримання статусу податкового резидента України», у якій зазначається інформація про об’єкт (об’єкти) ефективного управління в Україні такої іноземної компанії (додається) (п. 2 розд. ІІ Порядку №663).

Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку №663 контролюючий орган під час розгляду поданої іноземною компанією заяви за формою №1-ІК для отримання статусу податкового резидента України перевіряє:

  • зазначення у заяві обов’язкових для заповнення реквізитів, повноту та достовірність даних щодо іноземної компанії та наявності підпису відповідальної (уповноваженої) особи іноземної компанії;
  • взяття на облік такої іноземної компанії контролюючим органом відповідно до п. 64.5 ПКУ за місцезнаходженням об’єкта (об’єктів) ефективного управління в Україні;
  • відповідність зазначених у поданій заяві реквізитів про іноземну компанію, що внесена до Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб та реєстру платників податків – нерезидентів.

Пунктом 6 розд. ІІ Порядку №663 визначено, що якщо заяву за формою №1-ІК про отримання статусу податкового резидента України подано іноземною компанією, яка не перебуває на обліку в контролюючому органі за місцезнаходженням об’єкта (об’єктів) ефективного управління та/або місце ефективного управління в Україні не підтверджується наявними в Єдиному банку даних про платників податків – юридичних осіб відомостями або поданими іноземною компанією документами та/або у такій заяві не зазначені обов’язкові для заповнення реквізити, та/або надані недостовірні або неповні дані, та/або відсутній підпис відповідальної (уповноваженої) особи іноземної компанії, контролюючий орган протягом трьох робочих днів, наступних за днем отримання заяви, повертає іноземній компанії заяву та додані до неї копії документів, інші додаткові відомості та пояснення (у разі їх подання) для усунення виявлених недоліків (із зазначенням підстав повернення заяви).

Іноземна компанія після виправлення недоліків та уточнення реквізитів має право повторно подати до контролюючого органу заяву за формою №1-ІК про отримання статусу податкового резидента України.

Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку №663 іноземна компанія має право відмовитися від статусу податкового резидента України на підставі подання заяви за формою №1-ІК з ознакою «Відмова від статусу податкового резидента України» до контролюючого органу та за результатами проведення перевірки контролюючим органом у зв’язку з відмовою іноземною компанією від податкового резидентства.

Відмова іноземною компанією від статусу податкового резидента України прирівнюється до ліквідації юридичної особи.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»