• Посилання скопійовано

Як самозайнятій особі заповнити заяву за ф. №5-ОПП: роз'яснення від ДПС

Податківці розповіли, яку інформацію вказувати у полі 3 заяви за ф. №5-ОПП, якщо дати реєстрації та видачі документа, що підтверджує право на провадження незалежної профдіяльності, не збігаються

Як самозайнятій особі заповнити заяву за ф. №5-ОПП: роз'яснення від ДПС

ДПС у Запорізькій області розповідає, що відповідно до пп. 1 п. 6.7 розділу VI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 №1588, для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, у строк 10 календарних днів після державної реєстрації (реєстрації) незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, зобов'язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання: 

 • заяву (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) за формою №5-ОПП;
 • копію реєстраційного посвідчення про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності, якщо заявник є приватним нотаріусом;
 • копію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, якщо заявник є адвокатом, який провадить адвокатську діяльність індивідуально;
 • копію свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, якщо судовий експерт не є працівником державної спеціалізованої установи;
 • копію посвідчення приватного виконавця, якщо заявником є приватний виконавець;
 • копію свідоцтва про право на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого реалізацією, керуючого реструктуризацією, керуючого санацією, ліквідатора), якщо заявником є арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий реалізацією, керуючий реструктуризацією, керуючий санацією, ліквідатор);
 • копію кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов'язаних зі створенням об'єктів архітектури, якщо заявником є архітектор, інженер технічного нагляду, інженер-проектувальник, експерт, який здійснює професійну діяльність, визначену отриманим кваліфікаційним сертифікатом (крім експертів, які відповідно до кваліфікаційного сертифіката мають право здійснювати експертизу проектної (містобудівної) документації, та відповідальних виконавців, які здійснюють професійну діяльність як працівники юридичної особи або фізичної особи – підприємця). 

При подачі документів пред'являються оригінали зазначених документів та паспортний документ.

Форма заяви за ф. №5-ОПП (додаток 8 до Порядку №1588) передбачає заповнення полів 1 – 6, де вказується інформація стосовно: самозайнятої особи, контролюючого органу, до якого подається заява, органу державної реєстрації, що видав документ на право провадження незалежної професійної діяльності; видів діяльності за КВЕД; місця проживання; місцезнаходження робочого місця (офісу).

У полі 3 заяви за ф. №5-ОПП зазначається:

 • у рядку «Найменування органу державної реєстрації» – уповноважений орган, який видав свідоцтво про реєстрацію чи інший документ (дозвіл, сертифікат тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності;
 • у рядку «Дата реєстрації» – число, місяць та рік видачі документа, що підтверджує право на провадження незалежної професійної діяльності;
 • у рядку «Номер реєстрації» – серія (за наявності) та номер документа, що підтверджує право на провадження незалежної професійної діяльності.

У полі 5 «Місце проживання» заяви за ф. №5-ОПП зазначають поштову адресу місця проживання платника податків (поштовий індекс, країна, код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, область, район, місто, вулиця, будинок, квартира) та контактні телефони.

У полі 6 «Місцезнаходження робочого місця (офісу)» заяви за ф. №5-ОПП вказують поштову адресу місцезнаходження робочого місця (офісу) платника податків (поштовий індекс, країна, код КАТОТТГ, область, район, місто, вулиця, будинок, квартира) та контактні телефони.

При цьому значення «Код КАТОТТГ» заповнюється відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій від 26.11.2020 №290, який розміщений на вебпорталі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за посиланням: Головна/Діяльність/Розвиток місцевого самоврядування/Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, згідно з яким КАТОТТГ складається з кодів та назв об'єктів КАТОТТГ, що розподілені на п'ять рівнів:

 1. Перший рівень – Автономна Республіка Крим, області, міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь);
 2. Другий рівень – райони в областях та в Автономній Республіці Крим;
 3. Третій рівень – території територіальних громад в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим;
 4. Четвертий рівень – міста, селища міського типу, села, селища (населені пункти);
 5. Додатковий рівень – райони в містах (в тому числі, в містах, що мають спеціальний статус);
 6. «Категорія об'єкта», де: О – Автономна Республіка Крим, області; К – міста, що мають спеціальний статус (Київ та Севастополь); Р – райони в областях та Автономній Республіці Крим; Н – території територіальних громад (назви територіальних громад) в областях, територіальні громади Автономної Республіки Крим; М – міста; Т – селища міського типу; С – села; X – селища; В – райони в містах.

Перші два символи КАТОТТГ «UA», за якими ідуть 17 цифр (наприклад, село Липовець, Кагарлицький район, Київська область – категорія «С» (село), відповідає четвертому рівню, значення UA32120050190064268).

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»