• Посилання скопійовано

Контрольовані компанії отримали збиток: що вказувати у Звіті про КІК

Яким чином заповнювати графи 23 та 24 Звіту про КІК, якщо відповідно до даних фінансової звітності отримано збиток від операційної діяльності, фінансовий результат до оподаткування - збиток?

Контрольовані компанії отримали збиток: що вказувати у Звіті про КІК

Податківці у ЗІР повідомляють, що пунктом 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ встановлено вимоги щодо складання та подання Звіту про контрольовані іноземні компанії. Зокрема, пп. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ передбачено, що контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії (далі – Звіт) до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

До Звіту в обов’язковому порядку додаються засвідчені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 № 254 затверджено форму Звітускорочену форму Звіту та Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого орган (далі – Порядок).

У Звіті та в Порядку чітко прописано назви граф та порядок їх заповнення, тобто графи Звіту про контрольовані іноземні компанії, в яких є показники для декларування підлягають заповненню.

Згідно з п. 23 Порядку у графі 23 «Прибуток від операційної діяльності (грн)» Звіту зазначається прибуток від операційної діяльності контрольованої іноземної компанії.

Відповідно до п. 24 «Прибуток до оподаткування відповідно до даних фінансової звітності (грн)» Порядку у графі 24 Звіту зазначається прибуток до оподаткування контрольованої іноземної компанії відповідно до даних фінансової звітності.

Графи 23 та 24 Звіту містять числове поле, заповнюються у грн без копійок та можуть бути як додатними, так і від’ємними.

Таким чином, у разі якщо відповідно до даних фінансової звітності контрольованої іноземної компанії отримано збиток від операційної діяльності, фінансовий результат до оподаткування – збиток, то у графах 23 та 24 Звіту зазначаються суми таких збитків, тобто проставляються від’ємні числа.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»