• Посилання скопійовано

ДПС та Мінфін продовжують діалог з бізнесом напередодні першої звітної кампанії з CRS

Обговорення здійснено навколо практичних аспектів застосування вимог законодавства, що впроваджує Загальний стандарт звітності CRS, під час заповнення та подання звіту про підзвітні рахунки

ДПС та Мінфін продовжують діалог з бізнесом напередодні першої звітної кампанії з CRS

Запровадження міжнародного обміну інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS є одним із пріоритетів Державної податкової служби. У зв’язку із наближенням граничного строку подання підзвітними фінансовими установами звітів про підзвітні рахунки – 30 червня 2024 року Державною податковою службою України спільно з Міністерством фінансів України за підтримки Програми Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) підготовлено тематичний воркшоп з питань заповнення та подання звітів про підзвітні рахунки.

Обговорення здійснено навколо практичних аспектів застосування вимог законодавства, що впроваджує Загальний стандарт звітності CRS, під час заповнення та подання звіту про підзвітні рахунки (далі – звіт CRS).

Зокрема, було зроблено акценти на практичних рекомендаціях для підзвітних фінансових установ з таких питань:

  • як подати звіт CRS через Електронний кабінет;
  • загальні вимоги та порядок заповнення звіту CRS;
  • структура звіту CRS;
  • особливості заповнення різних елементів звіту CRS (врахування ознаки обов’язковості включення елементу в звіт);
  • довідники, які застосовуються при заповнення звіту CRS;
  • приклади використання кодів типів організацій – власників рахунків, типів номерів рахунків, типів контролюючих осіб, типів даних, типів повідомлень та типів виплат;
  • особливості подання звіту CRS, у разі якщо рахунок належить кільком власникам;
  • особливості звітування про певні види фінансових рахунків, а саме: про незадокументовані рахунки та закриті рахунки;
  • як сформувати та подати «нульовий звіт», використовуючи опубліковані ДПС приклади.

Воркшоп має на меті полегшити підзвітним фінансовим установам України процес заповнення та подання звітів про підзвітні рахунки CRS, що є особливо важливим та актуальним напередодні першої звітної кампанії в Україні.

Матеріали Воркшопу:

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»