
Податківці у підкатегорії 113.04 «ЗІР» підкреслили, що ч. 3 – 6 ст. 72 Закону №3817 встановлено вимоги щодо подання ліцензіатами, які отримали ліцензії на право провадження діяльності у сфері, що регулюються цим Законом, звітів про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі за операціями з ввезення на митну територію України та/або вивезення за межі митної території України) відповідної продукції.
Форми звітів №1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – звіт №1-ВП) та №1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах» (далі – звіт №1-ОП) та відповідні порядки їх заповнення затверджено наказом Мінфіну від 18.06.2024 №296.
При цьому Законом не визначено винятків щодо подання звітності у випадках, якщо ліцензіат не здійснював діяльності у звітному періоді, відповідно звіти №1-ВП та №1-ОП подаються незалежно від того, чи здійснювалась діяльність такими суб’єктами господарювання протягом звітного періоду.
Відповідно до порядків заповнення розділів звітів №1-ВП та №1-ОП передбачено заповнення інформації за показниками обсягів продукції відповідно до кодів, одиниць виміру та видів продукції/товару з наведенням пояснень у разі потреби тощо.
Отже, у разі відсутності даних про кількісні показники у відповідних розділах звітів №1-ВП та №1-ОП не заповнюються кількісні показники та відповідно описові дані (код продукції, вид, одиниці виміру тощо), зокрема у суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію, але ще не здійснювали діяльності.
Пунктами 30 - 33 ч. 2 ст. 73 Закону передбачено застосування штрафних санкцій за неподання до органу ліцензування або несвоєчасне подання звіту, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (у тому числі за операціями з ввезення на митну територію України та/або вивезення за межі митної території України) відповідної продукції.