• Посилання скопійовано

Нацбанк удосконалив підходи до здійснення безвиїзних перевірок банків

Зміни у підходах до безвиїзних перевірок впроваджено з метою підвищення ефективності системи внутрішнього контролю та управління ризиками в банках

Нацбанк удосконалив підходи до здійснення безвиїзних перевірок банків

Унесено зміни до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду з метою підвищення ефективності системи внутрішнього контролю та управління ризиками в банках, поліпшення діалогу між учасниками ринку та регулятором у межах ризик-орієнтованого нагляду, у тому числі під час оцінки якості корпоративного управління. 

У Змінах, зокрема, передбачено обов’язок банків повідомляти Національний банк про проведення зборів учасників / засідань колегіальних органів банку та про прийняті ними рішення шляхом надсилання: 

  • листа з інформацією в електронній формі – протягом двох робочих днів із дня, наступного за днем проведення зборів учасників / засідань колегіальних органів банку та/або прийняття ними рішень;
  • протоколу зборів учасників / засідань колегіальних органів банку із супровідним листом в електронній формі – наступного робочого дня за днем складення / формування протоколу.

Таке інформування, ураховуючи норми ст. 67 Закону України «Про банки і банківську діяльність», стосується виключно надання повідомлень про проведення зборів / засідань та про прийняті рішення на зборах учасників / засіданнях органів управління та комітетів банку, обов’язкове утворення яких передбачено у цьому законі.

З Положення також виключено норми стосовно проведення камеральних перевірок, ураховуючи, що для всіх банків призначено уповноважених службовців Національного банку для здійснення нагляду, що сприятиме вчасному реагуванню на можливі негативні тенденції в діяльності банків та підвищенню ефективності ризик-орієнтованого банківського нагляду.

Зміни до Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду ухвалено постановою Правління НБУ від 16.09.2023 №116, яка набирає чинності з 01 листопада 2023 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»