• Посилання скопійовано

НБУ врегулює процедуру добровільного виходу кредитних спілок з ринку

Проєкт положення визначає порядок реорганізації та ліквідації кредитної спілки за рішенням загальних зборів її членів та особливості ліквідації і реорганізації кредитної спілки шляхом злиття або приєднання

НБУ врегулює процедуру добровільного виходу кредитних спілок з ринку

Розпочинається громадське обговорення проєкту Положення про реорганізацію та ліквідацію кредитної спілки за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки (далі – Положення). 

Положення розроблено відповідно до Законів України “Про фінансові послуги та фінансові компанії” та “Про кредитні спілки” і врегульовує процедуру добровільного припинення кредитної спілки шляхом реорганізації або ліквідації.

Положенням, зокрема, встановлено:

  • порядок реорганізації та ліквідації кредитної спілки за рішенням загальних зборів її членів;
  • особливості ліквідації та реорганізації кредитної спілки шляхом злиття або приєднання;
  • порядок отримання попереднього дозволу Національного банку на реорганізацію / ліквідацію кредитної спілки та затвердження плану такої реорганізації / ліквідації;
  • порядок анулювання ліцензії та виключення з Державного реєстру фінансових установ кредитної спілки, що реорганізовується / ліквідується за рішенням загальних зборів;
  • порядок здійснення Національним банком контролю за додержанням законодавства України кредитною спілкою під час її реорганізації або ліквідації за рішенням загальних зборів тощо.

Положення набере чинності з 01 січня 2024 року. Водночас процедура добровільного припинення кредитної спілки, розпочата до цієї дати, завершуватиметься відповідно до положень законодавства України, що діяли до дня набрання чинності Положенням.

Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 18 грудня 2023 року на електронну адресу: NBFI.regulations@bank.gov.ua або на поштову адресу: вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»