• Посилання скопійовано

НБУ затвердить порядок повідомлення про техзбій або інші невідворотні обставини

Нацбанк розробив і пропонує до обговорення порядок повідомлення надавачем фінансових або супровідних послуг Національного банку про настання технічного збою або інших невідворотних обставин

НБУ затвердить порядок повідомлення про техзбій або інші невідворотні обставини

Національний банк України розробив і пропонує до обговорення порядок повідомлення надавачем фінансових або супровідних послуг Національного банку про настання технічного збою або інших невідворотних обставин, які об’єктивно унеможливили проведення оцінювання кредитоспроможності споживача або подання інформації про споживчий кредит до бюро кредитних історій. Пропонується встановити порядок для надавачів фінансових і супровідних послуг, який дасть змогу в простий спосіб повідомити та підтвердити факт настання технічного збою.

Якщо не було проведено оцінювання кредитоспроможності споживача або не виконано обов’язок і не дотримано строків подання інформації про споживчий кредит до бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру бюро кредитних історій, через технічний збій або інші невідворотні обставини, Національний банк не буде застосовувати штрафні санкції відповідно до абзацу сімнадцятого частини другої статті 28 Закону України “Про фінансові послуги та фінансові компанії”. У проєкті передбачено низку вимог стосовно надання інформації про технічний збій, а саме: 

Повідомлення про факт настання технічного збою або інших невідворотних обставин не пізніше ніж на другий робочий день із дня їх настання, а також перелік інформації, яка має надаватися під час такого повідомлення;

Письмового підтвердження факту настання технічного збою або інших невідворотних обставин упродовж п’яти робочих днів із дня повідомлення про факт їх настання, а також перелік інформації, яка має зазначатися в такому письмовому підтвердженні.

 Ознайомитися з матеріалами до обговорення можна за посиланнями: 

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 24 лютого 2024 року включно.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»