• Посилання скопійовано

НБУ оновить Порядок документування страхових виплат фізособам для цілей оподаткування

За проєктом НБУ планується надати можливість використання е-сервісів та каналів дистанційного обслуговування клієнтів під час врегулювання страхових випадків за договорами страхування

НБУ оновить Порядок документування страхових виплат фізособам для цілей оподаткування

Національний банк пропонує до обговорення проєкт Положення про порядок застосування підпунктів 165.1.27 та 165.1.28 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України під час здійснення діяльності із страхування (далі – проєкт Положення). 

Нагадаємо, зазначеними підпунктами установлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи для цілей оподаткування не включаються суми страхової виплати / відшкодування / викупної суми за договорами страхування в разі дотримання певного порядку їх підтвердження.

Проєкт Положення актуалізує порядок документування таких виплат із урахуванням останніх змін до законодавства України в сфері страхування та охорони здоров’я й визначає, зокрема:

  • вимоги до переліку та назв документів медичного характеру, які використовуються страховиком під час прийняття рішення про здійснення страхової виплати за договорами страхування в разі заподіяння шкоди життю та/або здоров’ю застрахованої особи;
  • можливість використання електронних сервісів та каналів дистанційного обслуговування клієнтів під час врегулювання страхових випадків за такими договорами;
  • спрощені процедури надання страховику інформації та/або документів в електронній формі.

Проєкт Положення після його затвердження замінить Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24.12.2010 № 997 (зі змінами), що втратило актуальність.

Національний банк приймає зауваження та пропозиції до проєкту Положення до 18 квітня 2024 року за визначеною формою.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/НБУ і банківська система

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «НБУ і банківська система»