• Посилання скопійовано

Яким буде курс долара у 2023 році: позиція НБУ

У наступному бюджеті Кабмін прогнозує технічний розрахунковий курс валют на рівні 42,2 грн. Водночас, представник НБУ говорить, що на курс гривні зокрема буде впливати і ситуація на фронті

Яким буде курс долара у 2023 році: позиція НБУ

Кабінет Міністрів прогнозує технічний розрахунковий курс валют на рівні 42,2 в наступному бюджеті. Про це повідомив заступник голови Ради Національного банку Василь Фурман на брифінгу в «Медіацентрі Україна».

За його словами, в Бюджеті-2023 Уряд робить ставку на іноземні запозичення і вже напрацьовані конкретні шляхи в цьому питанні.

«США вже заявило, що щомісячно до кінця війни вони готові нам виділяти 1,5 мільярди доларів. Також є запит до наших європейських партнерів, які обіцяють таку саму суму. Також тривають переговори щодо нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом», - зазначив Василь Фурман.

Він додав, що на курс гривні зокрема буде впливати і ситуація на фронті.

Крім того, заступник голови Ради НБУ розповів про скорочення золотовалютного резерву України. 

Так, в перші дні війни НБУ перейшов до політики фіксованого курсоутворення. Однак фіксація курсу має свою ціну. З початку війни і до вересня чистий продаж валюти з резервів склав 14 мільярдів доларів та один мільярд євро.

«Водночас, резерви НБУ скоротилися лише на 3 мільярди євро. Причини тиску на золотовалютному ринку, який ми спостерігаємо - це психологічний чинник, логістичний, бо не було достатньої кількості готівкової валюти», - сказав Василь Фурман.

 ***

Читайте також:

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»