Головна Усі новини Фінанси і банки Інше

Нацбанк призупиняє розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів

НБУ призупиняє розміщення депозитних сертифікатів з терміном погашення 3 місяці з огляду на повернення Мінфіну на внутрішній ринок короткострокового державного боргу

З 12 лютого 2018 року Нацбанк призупиняє розміщення депозитних сертифікатів з терміном погашення 3 місяці з огляду на повернення Мінфіну на внутрішній ринок короткострокового державного боргу, - повідомляє прес-служба відомства.

Нагадаємо, Нацбанк відновив розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у вересні 2017 року, оскільки на той час Мінфін не здійснював розміщення 3-місячних ОВДП, а строки угод на міжбанківському кредитному ринку зазвичай не перевищують два тижні, і, як наслідок, формування вартості 3-місячних гривневих ресурсів не відбувалося. Це ускладнювало процес ціноутворення для інших інструментів, зокрема валютних форвардів. Натомість, відновлення розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів сприяло формуванню кривої дохідності та підвищенню ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

Однак сьогодні на грошово-кредитному ринку є й інші індикатори вартості 3-місячних гривневих ресурсів і, відповідно, формування кривої дохідності на відповідному відрізку може відбуватися і без розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів НБУ .

По-перше, Мінфін регулярно розміщує 3-місячні ОВДП. По-друге, наразі в обігу вже перебуває велика кількість ОВДП з короткими термінами погашення (обсяг таких цінних паперів зі строком погашення до 3 місяців становить 14.4 млрд грн). Відповідно, у учасників ринку достатньо інструментів для торгівлі, і вони регулярно укладають угоди з ОВДП терміном погашення до 3 місяців на вторинному ринку.

Разом з тим Нацбанк не виключає можливості повернення до розміщення 3-місячних депозитних сертифікатів у разі, якщо ситуація зміниться, і це буде необхідним для підвищення ефективності трансмісійного механізму монетарної політики НБУ.

***

Читайте також: НБУ оновлює модель тарифікації депозитарних послуг та послуг з обслуговування обігу депозитних сертифікатів

Джерело
Нацiональний банк України
Рубрика:
Фінанси і банки / Інше
Теги:
Банки , Фінанси , Депозити

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?