Головна Усі новини Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Порядок обліку платників ЄСВ змінився. Затверджено наказ Мінфіну

Таким чином Порядок приводять у відповідність до норм Закону №2148-VIII

Мінфін наказом від 29.03.2018 р. №393 (зареєстрований в Мін'юсті 24.04.2018 р. за №498/31950) затвердив зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Таким чином Порядок приводять у відповідність до норм Закону №2148-VIII. Зокрема:

1) Визначено форму Заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма №12-ЄСВ) та процедуру взяття на облік платників ЄСВ – членів фермерського господарства.

2) Удосконалено деякі процедури обліку платників ЄСВ у частині заміни повідомлення про взяття на облік платників ЄСВ (форма №2-ЄСВ), на яких не поширюється дія Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Так, у разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою №2-ЄСВ (найменування, прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою №2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі. Для отримання нового повідомлення платник ЄСВ має подати до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення. Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) йому нове повідомлення. У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

3) Встановлено особливості обліку відокремлених підрозділів іноземних компаній, організацій, включених до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Цей наказ набере чинності 8 червня 2018 року (через 10 днів з дня його офіційного опублікування).

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Міністерство фінансів України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Облік

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?